خانه بازی‌ها فکری

بازی های فکری

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که ما آدم‌ها را از موجودات دیگر متمایز می‌کند قدرت تفکر ماست و به این ترتیب می‌توان بازی‌های فکری را یکی از قدیمی‌ترین انو‌اع بازی دانست. به‌طور کلی هر بازی‌ای که تفکر بازیکن را درگیر کند می‌تواند یک بازی فکری باشد؛ از یک چیستان یا معمایی که در بچگی شنیده‌اید گرفته تا بازی‌هایی مثل شطرنج، سودوکو یا پازل‌هایی که تکه‌های آن را کنار هم می‌چینیم. با توجه به تعریف بازی‌های فکری می‌توان دریافت که طیف وسیعی از بازی‌ها در این دسته قرار می‌گیرند؛ انقدر وسیع که دسته‌بندی‌های جدیدی (مثل بازی‌های کلمه‌ای) از دل بازی‌های فکری متولد شده اند.

احتمالا اگر از طرفداران بازی ها و برنامه های اندروید در مورد بهترین ویژگی آن بپرسید، راحتی در استفاده را به عنوان نخستین فاکتور ذکر می‌کنند. بازی های اندرویدی در طول سالیان اخیر گستردگی و تنوع بسیار خوبی پیدا کرده‌اند به طوری که حتی اگر از طرفداران پر و پا قرص بازی نیز نیستید، احتمالا یک یا دو بازی ساده را روی موبایل خود نصب کرده‌اید و در اوقات فراغت آن‌ها را بازی می‌کنید. در بین دسته بندی های مختلف بازی های اندروید، یکی از سبک های بسیار محبوب در بین کاربران، بازی های فکری هستند. تقریبا تمام این بازی ها یک ویژگی مشترک دارند و آن هم گیم پلی ساده با حجم پایین است که امکان اجرای آن‌ها را بر روی اکثر گوشی های اندرویدی حتی گوشی هایی با سخت افزار متوسط و اندروید پایین را ممکن می‌سازد.

بازی های فکری معمایی از جذاب ترین عناوین دسته بندی بازی های فکری هستند. این بازی ها همانطور که از اسمشان پیداست به شما معماهای متفاوت را در قالب‌های جذاب ارائه می‌دهند و ذهن شما را به شدت درگیر می‌کنند. از عناوین با کیفیت این دسته می‌توان به بازی Mekorama اشاره کرد که در آن شخصیت اصلی بازی با موانع بسیاری در راه رسیدن به خانه خود مواجه می‌شود و شما می بایست با استفاده از خلاقیت خود این موانع را از سر راه بردارید. Robbery Bob نیز دیگر بازی محبوب این لیست است که در آن شما باید از مکان‌های مختلف دزدی کنید و با راهکارهای خلاقانه فرار کنید یا حتی در مواقعی مخفی شوید.

بازی جالب شد نیز از جمله بازی های ایرانی خوش ساخت این لیست به شمار میرود که با طرح معماهای به ظاهر ساده قدرت خلاقیت شما را حسابی به چالش می‌کشد. به طور کلی بازی های معمایی مشکلات و موانع مختلفی را در جریان بازی برای شما به وجود می‌آورند که برای حل آن‌ها نیاز به استفاده از خلاقیت و سرعت عمل خود دارید، از این رو ذهن شما به شدت درگیر گیم پلی آن‌ها می‌شود.

یکی دیگر از لیست‌های جذاب بازی های فکری اندروید، بازی های اتاق فرار است. همانطور که می‌دانید اتاق فرار یا اسکیپ روم در سال های اخیر تبدیل به یکی از هیجان انگیزترین و البته محبوب ترین تفریحات افراد شده است. اتاق فرار (Escape room) همانطور که از اسمش پیداست محیطی است که شما در آن حبس می‌شوید و می‌بایست با استفاده از سرنخ ها و امکانات موجود، معماهای مختلف را حل کرده و در نهایت راه فرار را پیدا کنید.برای طرفداران انیمیشن آبشار جاذبه بازی Gravity Saw Game و بازی فرار از زندان Escape the prison adventure از جذاب ترین های لیست اتاق فرار هستند که گیم پلی آن ها شبیه به هم است اما در محیط های متفاوتی اتفاق می افتند.

بازی های فیزیکی اندروید نیز از دیگر لیست های محبوب بازی های فکری به حساب می‌آيد. این بازی ها بر مبنای قوانین علم فیزیک ساخته شده‌اند و شما باید با استفاده از این قوانین به نفع خود و البته کمی خلاقیت معماهای موجود در جریان بازی را حل کنید. عناوینی مثل Cut the Rope 2 که شما در آن می‌بایست با بریدن طناب به اشکال و از زوایای مختلف در جریان بازی پیش بروید، Where’s My Water 2? و Hitmasters از بهترین بازی های فیزیکی اندروید به شمار می‌روند.

همچنین اگر طرفداران بازی های فکری عددی هستید و دوست دارید معماهای ریاضی را در قالب بازی های فکری حل کنید، عناوین با کیفیتی را می‌توانید در بین بازی های اندرویدی پیدا کنید. سرگرم کننده ترین بازی فکری عددی بدون شک برای اکثر ما سودوکو است. علاقمندان به این بازی می‌توانند Sudoku Fun و Sudoku Free را که از بهترین‌های این لیست است امتحان کنند. همانطور که میدانید در سودوکو شما می بایست در مربع های خالی اعداد ۱ تا ۹ رو طوری به کار ببرید که هر عدد تنها یک بار در یک ستون یا سطر نوشته شود و دیگر در آن ستون یا سطر تکرار نشود. 2048 Number puzzle game هم از جمله بازی های محبوب این دسته هست که شما در آن می‌بایست با قراردادن اعداد مختلف و ضرب آن‌ها به عدد نهایی (2048) برسید.

در انتها نیز بازی های اطلاعات عمومی قرار دارند. این بازی ها معمولا در قالب Quiz ها و سوالات مختلف کاربر را به چالش می‌کشند که علاوه بر ایجاد هیجان و حس رقابت طلبی، بعد آموزشی بسیاری قوی‌ای نیز دارند.از بهترین بازی های ایرانی این دسته می‌توان به عنوان جذاب و محبوب Quiz of Kings اشاره کرد. این بازی که تنها به صورت آنلاین قابل استفاده است، بازیکنان را به یک مسابقه اطلاعات عمومی دعوت می‌کند که در آن سوالات مختلف از دسته بندی های مختلف (ورزشی، فرهنگی، مذهبی و ..) از هر دو طرف پرسیده می‌شود و طبیعتا هرکس پاسخ های صحیح بیشتری داشته‌باشد برنده خواهد بود.

بازی های فکری اندروید با تنوع بالا، دسترسی آسان و گیم پلی جذاب همواره یکی از محبوب ترین دسته بندی‌ها برای کاربران بوده‌است. شما می‌توانید مجموعه‌ی کاملی از بهترین بازی های فکری اندروید را به صورت رایگان از مایکت دانلود و نصب کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.