خانه بازی‌ها فکری

دانلود بازی های فکری خلاقانه

بازی‌های فکری ساخته می‌شوند تا ذهن شما را به چالش بکشند. این گوی و این میدان اگر ذهن خود را آماده چالش می‌دانید یکی از بازی‌های فکری را دانلود و نصب کنید.

بازی های فکری یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها برای سرگرم شدن هستند. در این بازی‌ها، کاربر در مقابل معماهای پیچیده قرار می‌گیرد و با عبور از چالش‌های مختلف، ساعت‌ها می‌تواند خود را از دنیای پراسترس اطراف جدا کند. طی سال‌های اخیر، بازی های فکری جدید زیادی به بازار عرضه شده‌اند که در هر کدام از آن‌ها، بازیکن در موقعیتی تازه قرار می‌گیرد.

در این میان، از پتانسیل بالای گوشی های هوشمند در توسعه این بازی‌ها هم نباید غافل شد. بازی 2048 با ایده‌ای ساده، یکی از بزرگترین بازی های معمایی اندروید بود که توجه بسیاری از افراد را به این سبک جلب کرد. بعدها سازندگان با فاصله گرفتن از ایده‌ها و قوانین ساده، عناوین خلاقانه‌تری مانند Monument Valley را عرضه کردند تا دنیای بازیهای فکری وارد فازی جدید شود.

بازی معمایی فکری، روی ذهن شما هم اثرات مثبت زیادی دارد. در این بازی‌ها، خبری از خشونت یا ریتم‌های تند نبوده و توانایی‌های مغز در حالتی پایدار به چالش کشیده می‌شود. موارد زیر، برخی از مهم‌ترین فواید انجام بازی های فکری در کودکان و بزرگسالان هستند:

 • تمرین دادن هر دو نیم‌کره مغز در بازیهای معمایی
 • تقویت حافظه
 • بهبود مهارت‌های حل مسئله
 • بهبود مهارت‌های استدلال ذهنی و بصری
 • کاهش استرس
 • بهبود حال روحی
دانلود بازی های فکری خلاقانه

انواع بازی‌های فکری در گوشی

ایده اولیه بازی‌های فکری، بسیار ساده بوده است، اما گوشی‌های موبایل باعث شده‌اند تا همه‌روزه شاهد معرفی انواع تازه‌تر و خلاقانه‌تری از عناوین باشیم. از آنجایی که تنوع این بازی‌ها بسیار بالاست، در ادامه فقط به معرفی چند مورد از سبک‌های اصلی می‌پردازیم.

بازی های مبتنی بر فیزیک

اگر به دنبال دانلود بازی های فکری اعتیادآور برای گوشی اندرویدی خود هستید، این دست از بازی‌ها که با تکیه بر قوانین علم فیزیک طراحی شده‌اند، گزینه‌ای عالی محسوب می‌شوند. بازی های معمایی فیزیکی می‌توانند خیلی راحت یا بعضا خیلی سخت باشند. به علاوه، بسیاری از سازندگان با اضافه کردن چند سبک دیگر به ژانر محبوب، موفق به ارائه عناوین خلاقانه‌تری هم شده‌اند. بازی‌های Angry Birds یا Happy Glass از جمله همین بازی‌ها هستند.

بازی های اکتشافی

در این دست از بازی های معمایی، حرکات شما محدود نبوده و برای حل چالش‌های مختلف باید وارد مکان‌های تازه شوید. یکی از مشهورترین نمونه‌های این سبک، بازی Limbo است که در محیطی دوبعدی طراحی شده و المان‌های ترس و هیجان را نیز می‌توان در کنار معماهای آن دید. بازی مشهور Machinarium که با سناریوی داستانی قوی هم از بهترین بازی‌های این سبک طی چند سال اخیر محسوب می‌شود.

اشیای مخفی شده

در این سبک از بازی فکری اندروید که سال‌هاست انواع مختلف آن توسط شرکت‌های کوچک و بزرگ معرفی می‌شود، باید اشیایی که در قسمت‌های مختلف مخفی شده‌اند را پیدا کرده و امتیاز کسب کنید. معمولا این بازی‌ها خط داستانی خاصی ندارند و جزو بازی های تفننی حساب می‌شوند.Murder in Alps: Hidden Mystery وMirrors of Albion از جمله بازی های سبک اشیای مخفی شده است.

اختلاف تصاویر

عناوین سبک اختلاف تصاویر را شاید بتوان مفرح‌ترین بازی هوش برای کودکان یا حتی بزرگسالان معرفی کرد. همان‌طور که از نامش پیداست، در این بازی‌ها باید اختلاف‌های میان دو تصویر مختلف را در کمترین زمان ممکن کسب کرده و امتیاز بگیرید. Differences - find & spot them با بیش از 10 میلیون نصب فعال ، از معروف‌ترین بازی‌های این سری است.

حدس کلمات

در بازی های حدس کلمه که از آن‌ها با نام «کلماتیک» هم یاد می‌شود، کاربر باید کلمه‌های مختلف را با استفاده از حروفی که در اختیارش قرار می‌گیرد، حدس بزند. به علاوه، معمولا سطح بازی با جلو رفتن مراحل نیز افزایش پیدا می‌کند. آمیرزا یکی از بهترین نمونه‌های این بازی است که بیش از ۳ میلیون نصب فعال از مایکت دارد. برای دانلود بازی‌های فکری حدس کلمه می‌توانید از مایکت استفاده کنید.

دانستنی ها

این بازی های فکری، هدفی جز محک زدن اطلاعات عمومی شما ندارند و شما کمک می‌کنند تا در فضایی آنلاین، به رقابت با سایر افراد برای کسب امتیاز بالاتر بپردازید. بازی کویز آف کینگز یکی از موفق‌ترین نمونه‌های ایرانی این سبک است.

بازی های بلوکی

ما ایرانی‌ها، این سبک را بیشتر با نام «خونه سازی» می‌شناسیم؛ بازی‌های جذابی که در آن‌ها باید بلوک‌هایی با شکل‌های مختلف را در کنار یکدیگر قرار داد و امتیاز کسب کرد. این بازی‌ها البته انواع بسیار مختلفی دارند و لزوما در سبک بازی‌های قدیمی طراحی نشده‌اند. Block Puzzle از جمله بازی های فکری محبوب در این ژانر است.

بازی های حافظه ای

این عناوین که تنوع آنها بسیار زیاد هست را می‌توان بازی هوش هم معرفی کرد؛ بازی‌هایی که برای موفق شدن در آنها باید از حافظه خودت کمک بگیرید. این بازی‌ها می‌توانند به صورت تصاویر یکسان، اعداد، نوشته‌ها، مسائل هوش، محاسبه اعداد و ... باشند. بازی Brain Out با بیش از 100 میلیون دانلود، بهترین نمونه از این بازی‌هاست.

بهترین بازی های فکری اندروید

تنوع بازی های معمایی، واقعا زیاد است و در کنار بازی دخترانه فکری و موارد مربوط به بزرگسالان، خیلی سخت می‌توان بهترین عنوان را معرفی کرد. با این حال، ما برخی از محبوب‌ترین‌ها را انتخاب کرده‌ایم تا افرادی که قصد دانلود رایگان بازی فکری اندروید را دارند، بتوانند مناسب‌ترین مورد را انتخاب کنند.

 • 2048:بازی فکری رایگان 2048 که تا به امروز، نمونه‌های زیادی از آن معرفی و به بازار عرضه شده، از آن دست عناوینی است که ذهن شما را به معنای واقعی به چالش می‌کشد! در این بازی باید اعداد یکسانی که از «2» شروع می‌شوند را روی هم قرار داده و با ترکیب آنها به اعداد بزرگتر زوج، در نهایت بلوکی با عدد «2048» را درست کنید. اگر فکر می‌کنید انجام این کار ساده است، همین حالا این بازی سرگرم کننده فکری را دانلود کنید.
 • Happy Glass:بازی «لیوان خوشحال» یک بازی جذاب فکری آفلاین برای گوشی های اندرویدی با صدها مرحله سرگرم‌کننده است که در آن باید با خالی کردن مسیر، حجم معینی از آب را داخل لیوان بریزید. 
 • Cut the Rope 2:یکی از بهترین بازی های معمایی اندروید، سری عناوین Cut the Rope هستند که در آن باید شکلاتی که از یک طناب معلق هست را به شخصیت اصلی بازی برسانید. اگرچه مراحل اول بازی برای یادگیری بسیار ساده است، اما با جلوتر رفتن، المان‌های زیادی به آن افزوده می‌شود که تجربه‌ای متفاوت را برای شما رقم خواهد زد. با دانلود بازی فکری هیجانی Cut the Rope 2 می‌تواند ساعت‌ها از دنیای اطراف فاصله بگیرید!
 • Sudoku:اگر قصد دانلود بازی فکری آفلاین را دارید، گزینه‌ای بهتر از Sudoku - Classic Sudoku Puzzle را پیدا نخواهید کرد؛ یک بازی سودوکو بسیار سرگرم‌کننده که در آن باید اعداد را طوری که کنار هم قرار دهید که هیچ عددی در یک سطر و ستون، یکسان نباشد. در این بازی همچنین 9 مربع کوچکتر با اعداد 1 تا 9 هم وجود دارد که عددهای داخل آن‌ها نیز نباید با یکدیگر یکسان باشند!
 • Where’s My Water:برای افرادی که قصد دانلود بازی فکری بدون اینترنت و سرگرم‌کننده برای موبایل اندرویدی خود را دارند، می‌توانند سری Where’s My Water را امتحان کنند. این بازی شباهت زیادی با Happy Glass دارد و در آن باید آب را به جای لیوان، به یک دایناسور دوست‌داشتنی که منتظر حمام کردن است، برسانید.
 • Monument Valley:این بازی محبوب و مشهور در محیطی گرافیکی با صداگذاری عالی، شما را در برابر چالش‌هایی قرار می‌دهد که پیش از این تجربه نکرده‌اید. کاربران در این بازی معمایی آفلاین باید با دستکاری و تغییر ساختار بخش‌های مختلف، شخصیت اصلی بازی را به مقصدی که به دنبالش است، برسانید.
 • Old Man's Journey:معرفی بازی فکری جدید بزرگسالان برای گوشی های اندرویدی کار دشواری است، به همین جهت، بهتر است عنوان قدیمی‌تر «سفر پیرمرد» را معرفی کنیم. در این بازی فکری که در سبک اشاره و کلیک طراحی شده، شما را وارد داستانی جذاب و هیجان‌انگیز می‌کند که در آن باید با حل کردن معماهای مختلف، مسیر سفر پیرمرد را هموار کنید.
 • Brain Out:این یکی از بهترین بازی های فکری اندرویدی با چالش‌های خلاقانه است که قطعا به آن معتاد خواهید شد! این فقط هوش شما نیست که در Brain Out به چالش کشیده می‌شود، بلکه شما در محیطی تعاملی قادر به حرکت دادن اشیای داخلی نیز هستید. نصب بازی فکری بزرگسالانBrain Out از طریق اپلیکیشن مایکت، امکان‌پذیر است.
 • کوییز آو کینگز: در میان بازی های معمایی ایرانی،Quiz of Kings با طرح سوالات عمومی بسیار متنوع و جذاب، میلیون‌ها کاربر در سراسر کشور دارد که می‌توان به صورت آنلاین با آنها به رقابت پرداخت. برای نصب بازی فکری رایگان کوییز آو کینگز می‌توانید از مایکت استفاده کنید.
 • جالب شد: بازی فکری «جالب شد» هم با چالش‌ها و معماهای متنوع خود، یکی دیگر از بهترین عناوین سرگرم‌کننده برای گوشی های اندرویدی است که از رده سنی کودکان تا بزرگسالان می‌توانند ساعت‌ها با آن سرگرم شوند.
 • Mekorama: این بازی فکری جذاب، شباهت زیادی بهMonument Valley دارد چرا که بازیکنان، در نقش یک ربات کوچک قرار گرفته و بای عبور از موانع و تله‌های مختلف باید کمک کنند که این ربات به خانه خود برسد. مکوراما بیش از 50 مرحله هیجان‌انگیز دارد و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.
مشاهده بیشتر
× دانلود مایکت

مرجع دانلود بازی‌‌ها و برنامه‌‌های اندرویدی

× دانلود مایکت

درحال دانلود اپلیکیشن مایکت

0%

Save File