خانه برنامه‌ها اخبار

برنامه های اخبار

یکی از کارهایی که گوشی های هوشمند به طرز ماهرانه ای انجام می دهند این است که ما را به صورت زنده در جریان آخرین اخبار می گذارند. در دنیای شلوغ و پر مشغله ی امروز سخت تر می توان در جریان جزئیات دنیای اطراف قرار گرفت ولی اخبار همه جا هستند؛ مخصوصاً روی گوشی هوشمند شما!

چند سال قبل برای اطلاع از آخرین اخبار و اتفاقات روز ایران و جهان یا باید پای تلویزیون می نشستید و اخبار تماشا می کردید یا باید به سراغ دکه های شهر رفته و روزنامه خریداری می کردید. مشکل روزنامه ها این بود که اخبار روز قبل را به اطلاع شما می رساندند و آن ها را تحلیل می کردند. در طول روز نیز نوبت های مختلف اخبار تلویزیون را از دست می دادید چراکه در طول روز مشغول انجام کار بودید. خلاصه که سرعت انتقال اخبار و اطلاعات با آنچه که امروز شاهد آن هستیم بسیار متفاوت بود. اندروید و اپلیکیشن هایش اما این رویه را به طور کامل تغییر دادند و اخبار مهم روز را در کمترین زمان ممکن روی گوشی ها و تبلت های شما آوردند تا بتوانید آن ها را در هر زمان و هر کجا که بودید (به شرط داشتن اینترنت) مشاهده کنید.

اپلیکیشن های خبری اندروید بر خلاف سایر دسته بندی های این پلتفرم چندان متنوع نیستند و هدف مشخصی را هم دنبال می کنند، اطلاع رسانی به بهترین و سریع ترین شکل ممکن به کاربران! اما با این حال می توان این برنامه ها را بر اساس موضوعی که روی آن تمرکز می کنند به دسته بندی های مختلفی تقسیم کرد. کار را با اپلیکیشن هایی شروع می کنیم که تمرکز بیشتری روی اخبار سیاسی دارند اما در کنار آن بخش های دیگری مثل اخبار فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را نیز پوشش می دهند. این برنامه ها معمولا اخبار سیاسی ایران و جهان را به طور کامل پوشش می دهند و با اضافه کردن بخش هایی مثل اخبار ورزشی یا فرهنگی، نیاز کاربران در این زمینه ها را نیز تا حدی برطرف می کنند.

مهم ترین قابلیت برنامه های خبری اندروید سرعت آن ها در انتقال اخبار و اطلاعات است. دیگر لازم نیست یک روز کامل منتظر چاپ نسخه جدید روزنامه باشید یا اخبار را در پایان روز کاری از تلویزیون تماشا کنید. کافیست یکی از اپلیکیشن های خبری را باز کرده و در جریان همه چیز قرار بگیرید. Google News یکی از اپلیکیشن های کامل خبری اندروید به حساب می آید که اخبار مهم جهان را با سرعت خوبی پوشش می دهد. دسته بندی های منظم این برنامه نیز کاربران با سلایق مختلف ورزشی، فرهنگی، هنری و.... پوشش می دهد. البته این برنامه بیشتر مناسب کسانی است که تسلط خوبی روی زبان انگلیسی دارند و اخبار را به این زبان دنبال می کنند.

اما برنامه های خبری ایرانی نیز در سال های اخیر پیشرفت خیلی خوبی داشته اند و اکنون به مجموعه کاملی از اخبار متنوع تبدیل شده اند. این برنامه ها علاوه بر ارائه اخبار به زبان فارسی تمرکز بیشتری نیز روی آخرین اخبار داخلی ایران دارند که مشخصا برای کاربران فارسی زبان بسیار مهم تر است.

اما یکی از حوزه های مهم خبر، ورزش و اتفاقات مربوط به آن است. این اهمیت و البته محبوبیت فوق العاده آن بین کاربران باعث شده تا اپلیکیشن های خبری ورزشی اندروید نیز با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شوند. این اپلیکیشن ها اخبار ورزشی مربوط به تیم های باشگاهی و ملی، بازیکنان و مربی ها را پوشش می دهند. البته در حال حاضر بیشتر برنامه های خبری ورزشی تمرکز خود را روی فوتبال قرار داده اند اما برنامه هایی مثل Sky Sports نیز هستند که سایر ورزش ها مثل بسکتبال، والیبال، هاکی و.... را نیز پوشش می دهند.

پوشش نتایج زنده ورزشی اما شاید اصلی ترین دلیل بسیاری از کاربران برای نصب این برنامه ها باشد. شما بانصب اپلیکیشن های خبر ورزشی اندروید به نتایج زنده رقابت های ورزشی در سراسر جهان دسترسی خواهید داشت و دیگر لازم نیست برای اطلاع از آن ها سایت های مختلف را چک کنید.

در انتها باید گفت که برنامه های خبر سیاسی و ورزشی شاید مهم ترین های این لیست باشند اما تنها اپ های آن نیستند. اپلیکیشن های این دسته به صورت فوری جدیدترین وقایع دنیای سیاست، تکنولوژی، ورزش، هنر، علم، اقتصاد و… را به اطلاعتان می رسانند. محتوای این برنامه ها در اکثر موارد با توجه به سلیقه ی شما نمایش داده می شود؛ کافی است قبل از شروع موضوعات مورد علاقه تان را مشخص کنید تا اپلیکیشن به محض روی دادن اتفاق جدیدی، شما را از آن باخبر کند.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.