بازی های کلمات

احتمالاً شما هم حداقل برای یک بار هم که شده توی روزنامه ها و مجلات جدول کلمات متقاطع را حل کرده اید. جدول هایی که در آن ها با توجه به توضیحاتی که طراح برایتان نوشته باید کلماتی که در هر سطر و ستون قرار می گیرد را حدس بزنید و جواب را پیدا کنید. حل کردن جدول راه خوبی برای پر کردن اوقات فراغت بوده و با درگیر کردن حافظه به رشد ذهنی و جلوگیری از بیماری هایی مثل آلزایمر هم کمک می کند.

ایده ی ساده و پرطرفدار حدس زدن کلمات و کلمه سازی مثل خیلی از ایده های مشابه بالاخره راهش را بین بازی های موبایل هم باز کرد و نتیجه ی آن شد دسته بندی کلمات یا بازی های کلمه ای. به طور کلی بازی کلمه ای یا word game به هر بازی یا مسابقه ای گفته می شود که مهارت شما در استفاده از واژه ها، شکل گیری و ساختار آن ها و حدس زدن یا تغییر کلمات و اصطلاحات را بسنجد.

این دسته بندی خود از دل بازی های فکری متولد شده است. با این حال ساخته های این دسته عموماً به دو نوع تقسیم می شوند:

۱. بازی هایی که کاملاً شبیه به جدول های توی روزنامه ها و مجله ها هستند و باید با توجه به توضیحات هر سطر و ستون کلمات داخل جدول را حدس بزنید. این نوع از بازی ها نوآوری خیلی خاصی ندارند و مثل این است که همان جدول های توی روزنامه و مجله را روی گوشی حل کنید.

۲. بازی هایی که تعدادی حرف در اختیار شما قرار می دهند و باید با استفاده از آن ها کلمات سه، چهار، پنج و… حرفی بسازید (یا به عبارتی حدس بزنید). این نوع از بازی ها نوآوری بیشتری دارند، گیم پلی و آیتم های متفاوتی به بازیکن ارائه می دهند و به بازی های حدس کلمه مشهور هستند. بازی های زیادی در این دسته قرار می گیرند که از بین آن ها می توان به آمیرزا، پشمک، بازی فندق،بازی سماور، بهلول، تاپماجا، هزارداستان شهرزاد و… اشاره کرد.

البته نوع دیگری از بازی های این دسته نیز وجود دارند که هم زمان از ترکیب این دو ایده استفاده می کنند و ممکن است قابلیت بازی چند نفره را هم داشته باشند. اما ویژگی مشترک تمام این بازی ها به چالش کشیدن حافظه ی شما، توانایی تان در حدس زدن کلمه و دایره ی لغاتی است که در ذهن دارید. حتی می توانید از بین ساخته های غیر ایرانی این دسته هم برای تقویت زبان انگلیسی (و هر زبان دیگری که قصد یادگیری آن را دارید) استفاده کنید. برخی از بازی های این دسته امکان رقابت آنلاین با بازیکنان دیگر را هم دارند که در نوع خود می تواند جذاب و هیجان انگیز باشد.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟