خانه بازی‌ها کلمات و دانستنی ها

بازی با کلمات و دانستنی ها

هر چقدر شما کلمات و واژه‌های بیشتری بدانید و اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید کم است. بازی‌های ایرانی آمیرزا و کوییز آف کینگز نمونه‌های جذاب و موفق این سبک بازی هستند.

بازی با کلمات یکی از مفرح‌ترین بازی های اندرویدی است که وجود نمونه‌های فارسی همچون Quiz of Kings آن‌ها باعث شده تا بسیاری از کاربران، حداقل یک نمونه از این بازی‌ها را روی موبایل خود نصب کنند. این بازی‌ها از تنوع خوبی برخوردارند و محیط‌های جذاب و پویایی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده، شما را به دنیایی جذاب از بازی با کلمات فارسی می‌برد.

معمولا هدف اصلی در این بازی‌ها، پیدا کردن کلمات غیر تکراری با استفاده از حروفی است که در اختیار شما قرار می‌گیرد. با جلو رفتن در بازی، کلمات معمولا سخت‌تر و طولانی‌تر می‌شوند تا ذهن کاربران، بیش از پیش به چالش کشیده شود. با توجه به سادگی و نبود قوانین پیچیده، خیلی از افراد ترجیح می‌دهند اوقات فراغت خود را با کلمه بازی و انجام بازی حدس کلمات انلاین بگذرانند.

تا به امروز، تحقیقات زیادی انجام شده که نشان می‌دهد بازی با کلمات و حدس آن‌ها در کنار بازی‌های فکری دیگر، تاثیرات مثبتی روی ذهن بازیکن دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دایره واژگان را گسترش می‌دهد
 • باعث تقویت املای شما می‌شود
 • بهبود مهارت‌هایی که نیاز به تمرکز دارند
 • مهارت‌های شناختی را بهبود می‌بخشد
 • حافظه را تقویت می‌کند
 • استرس را کاهش می‌دهد
بازی با کلمات و دانستنی ها

بازی با کلمات در سبک های مختلف

بر خلاف سایر ژانرها، بازی با کلمات فارسی تنوع کمتری دارد و در عوض، سازندگان روی جلوه‌های بصری و محتوای بازی‌ها تمرکز دارند. با این حال، می‌توانیم موارد زیر را از جمله مهم‌ترین سبک‌های بازی با کلمات معرفی کنیم:

کلمه بازی

پرطرفدارترین سبک از بازی های حدس کلمات فارسی، حالتی است که در آن، تعدادی حروف در اختیار شما قرار گرفته و از شما خواسته می‌شود که تعداد مشخصی از کلمات را با استفاده از آنها پیدا کنید. آمیرزا نمونه موفقی از این بازی‌ها است.

در برخی از این بازی‌ها، خط داستانی یا بخش‌های فانتزی هم به بازی اضافه می‌شود تا تعامل شما با بازی افزایش پیدا کند. در این مورد می‌توان خواستگاری را با محیط شادی که دارد، معرفی کرد.

اطلاعات عمومی

در این سبک از بازی کلمات، اطلاعات عمومی کاربر در قالب سوالات، معماها و چالش‌های مختلف به چالش کشیده می‌شود. تاکنون بازی‌های زیادی در این سبک تولید شده که هیچ‌کدام از آنها به اندازه کوییز آف کینگز موفق نبوده است.

جدول کلمات

حدس کلمات جدولی، یکی از قدیمی‌ترین تفریحات در میان مردم، به‌خصوص افرادی است که سن بالاتری دارند. در عنوانی مانند «جدول همراه» شما باید پاسخ سوالات مختلف را حدس زده و جداول را تکمیل کنید.

بهترین بازی های بازی با کلمات

اگر به دنبال بهترین بازی‌های کلمات فارسی هستید، باید بگوییم تعداد این بازی‌ها واقعا زیاد است. در این میان اما نمونه‌های متفاوت و خلاقانه‌تری وجود دارد که برخی از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید با نصب آن‌ها از طریق مایکت، ساعت‌ها سرگرم شوید:

 • فندق: بازی با کلمات فندق هم نمونه دیگری از بازی حدس کلمات فارسی اندروید است که ذهن شما را به چالش می‌کشد. این بازی شباهت زیادی به آمیرزا داشته و صدها هزار کاربر در سراسر ایران دارد.
 • قندونه: بازی کلمات فارسی قندونه یک تفاوت مهم با سایر بازی‌ها دارد: در اینجا شیوه پیدا کردن کلمه‌ها متفاوت بوده و حروف به صورت بلوک‌هایی در مقابل شما قرار می‌گیرد که با حدس کلمات از میان آن‌ها، این بلوک‌ها حذف می‌شوند.
 • سماور: در بازی کلمات سماور، به جای آنکه از میان تعداد محدودی حروف مجبور به پیدا کردن کلمات مختلف باشید، تعدادی زیادی حروف در یک صفحه در مقابل شما قرار می‌گیرد و شما باید با انتخاب این حروف در خطوطی صاف، کلمات مخفی‌شده را پیدا کنید. 
 • خواستگاری: اگرچه کلمه بازی در نوع خود بسیار جذاب است، اما سازندگان بازی «خواستگاری» با اضافه کردن رگه‌هایی از طنز و در نظر گرفتن یک روند داستانی، تلاش کرده‌اند اطلاعات عمومی بازیکنان را به شیوه‌ای متفاوت به چالش بکشند. در این بازی باید با پاسخ درست، به هوشنگ کمک کنید تا به مراد دلش برسد!
 • شهربانو: در بازی کلمات شهربانو هم برای عبور از مراحل مختلف باید به سوالاتی که پیش روی شما قرار می‌گیرد، پاسخ صحیح دهید. در نظر گرفتن یک خط داستانی ساده و جذاب سبب شده تا هیجان انجام این بازی دوچندان شود.
 • پشمک: اگر فکر می‌کنید که دایره واژگان گسترده‌ای دارید، بهتر است همین حالا بازی پشمک را دانلود کرده و توانایی‌های خود را به چالش بکشید! در این بازی جذاب باید کلمات مختلف را از میان حروفی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، حدس زده و برای کسب امتیاز بیشتر، تلاش کنید.
 • سین جیم: اگر به دنبال بازی با کلمات انلاین و یک بازی اسم‌فامیل درست و حسابی هستید، سین جیم می‌‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ یک بازی جذاب در که در آن باید کلمه‌های مربوط به هر بخش را با استفاده از حروفی که در اختیارتان قرار می‌گیرید، حدس بزنید. در این بازی می‌توان با سایر افراد در یک بازی حدس کلمات انلاین به رقابت مستقیم پرداخت و امتیاز کسب کرد.
 • بابا میرزا: افرادی که می‌خواهند یک بازی با کلمات جدید با فضایی متفاوت را بر روی گوشی خود نصب کنند، می‌توانند سراغ «بابا میرزا» بروند. تفاوت اصلی این بازی با سایر عناوین، حدس کلمه ها با استفاده از تصاویر است. ترکیب محیط بصری زیبا با موسیقی دلنشین هم به جذابیت‌های این بازی افزوده است.
 • کوییز آو کینگز: یکی از محبوب‌ترین بازی های اطلاعات عمومی در ایران با چندین میلیون کاربر فعال که می‌تواند مهارت‌های شما را به چالش بکشد. با توجه به تنوع بسیار زیاد سوالات و همچنین امکان رقابت آنلاین با سایر افراد، Quiz of Kings را می‌توان یکی از موفق‌ترین نمونه‌ها در این زمینه پیدا کرد.
 • آمیرزا: یکی از موفق‌ترین نمونه از بازی های حدس کلمات، آمیرزا است. موسیقی‌های بسیار زیبا در کنار جلوه‌های بصری زیبا، از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی محسوب می‌شود. به علاوه، مراحل آمیرزا به‌تدریج و کم‌کم رو به سختی می‌روند تا کاربران از روند پیدا کردن کلمه‌ها، نهایت لذت را ببرند!
مشاهده بیشتر
× دانلود مایکت

مرجع دانلود بازی‌‌ها و برنامه‌‌های اندرویدی

× دانلود مایکت

درحال دانلود اپلیکیشن مایکت

0%

Save File