خانه بازی‌ها کلمات و دانستنی ها

بازی های کلمات و دانستنی ها

احتمالاً شما هم حداقل برای یک بار هم که شده توی روزنامه ها و مجلات جدول کلمات متقاطع را حل کرده اید. جدول هایی که در آن ها با توجه به توضیحاتی که طراح برایتان نوشته باید کلماتی که در هر سطر و ستون قرار می گیرد را حدس بزنید و جواب را پیدا کنید. حل کردن جدول راه خوبی برای پر کردن اوقات فراغت بوده و با درگیر کردن حافظه به رشد ذهنی و جلوگیری از بیماری هایی مثل آلزایمر هم کمک می کند.

در بین تنوع فوق العاده بازی های اندرویدی بدون شک بازی کلمات و دانستنی ها ساده ترین گیم پلی را دارند. با این حال محبوبیت این بازی ها به قدری بالاست که حداقل یکی از بازی های این لیست روی گوشی اکثر کاربران اندرویدی نصب است. بازی با کلمات و درگیر کردن ذهن همیشه یکی از جذاب ترین سرگرمی های انسان بوده است و قدمت تفریحاتی مثل حل جدول به سال های خیلی دور بر می گردد. بازی های کلمات و دانستنی ها از جمله بازی هایی بود که برای انجام آن نیاز به وسایل خاصی نبود، شاید یک برگ کاغد و یک قلم.

بازی های فکری کلمات علاوه بر جنبه سرگرمی ذهن را نیز به شدت درگیر می کنند و یک نوع ورزش ذهن نیز به حساب می آیند. بازی های حوزه دانستنی ها نیز همیشه در کنار سرگرمی راه بسیار جذابی برای افزایش اطلاعات عمومی بوده است. تمام این فاکتورها در کنار هم بازی های کلمات و دانستنی ها را تبدیل به یکی از ساده ترین و در عین حال محبوب ترین دسته بندی های بازی های اندروید کرده است.

احتمالا اگر صحبت از بازی کلمات به میان بیاید جدول نخستین عنوانی است که به ذهن اکثر کاربران خطور می کند. بازی های جدول کلمات در سال های اخیر با گسترش اندروید تنوع بیشتری نسبت به حالت کلاسیک خود پیدا کرده اند. جدولانه یکی از جدول های جذاب اندرویدی است که در سبک شرح در متن طراحی شده که در آن شما نیازی به تایپ حروف ندارید و تنها لازم است ان ها را در خانه های مورد نظر جا به جا کنید تا کلمه صحیح شکل بگیرد. تور کلمات یکی دیگر از جدول های اندرویدی است که بر خلاف مدل کلاسیک شکل خلاقانه تری دارد. در این بازی یک عنوان یا عبارت برای شما مطرح می شود که بر اساس آن باید کلمات مورد نظر را از میان حروف مختلف پیدا کنید.

شهر قشنگ نیز یکی دیگر از جدول های خوب در دسته بندی بازی کلمات و دانستنی هاست. این بازی در مقایسه با سایر بازی های این لیست از گرافیک نسبتا بالایی برخوردار است و محیط جذابی را هم برای کاربران به وجود آورده. شهر قشنگ بر خلاف سایر بازی های جدول، گیم پلی بسیار متنوعی دارد و علاوه بر ارائه جداول چالش برانگیز، حدس کلمات از حروف بهم ریخته و همچنین محیط ها و موضوعات متنوعی را به بازی خود اضافه کرده تا کاربران از یکنواختی حل جدول خسته نشوند.

اما بازی های کلمات و دانستنی ها لیست محبوب دیگری نیز دارند و آن کلمه بازی است. در این بازی ها از جدول خبری نیست اما شما می بایست حروف بهم ریخته را در کنار هم قرار داده تا لغت موردنظر را پیدا کنید یا با حل یک معمای جالب واژه انتخاب شده را حدس بزنید. آمیرزا را شاید بتوان محبوب ترین بازی این لیست معرفی کرد. در این بازی مجموعه ای از حروف به شما داده می شود و می بایست با استفاده از خلاقیت خود تمام کلمات ممکن با آن حروف را بسازید. بدین شکل آمیرزا علاوه بر درگیر کردن ذهن شما دایره واژگانتان را گسترش می دهد و همچنین املای صحیح کلمات را نیز به شما یاد می دهد.

سماور نیز یکی دیگر از بازی های خلاقانه لیست کلمه بازی است. اگر به حل معما و همچنین بازی با کلمات علاقه دارید سماور می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. گیم پلی این بازی ترکیب جذابی از معماهای خلاقانه و پازل کلمات است که برای حل آن ها هم نیاز به دانش واژگانی دارید و هم خلاقیت.

بازی های جذاب و خلاقانه این لیست به همین دو عنوان محدود نمی شوند. فندق نیز یکی دیگر از بازی های خوب بخش کلمات و حروف بهم ریخته است که گیم پلی آن به آمیرزا شباهت نسبتا زیادی دارد. فندق نیز مجموعه از حروف را در اختیار شما قرار می دهد که با قرار دادن آن ها کنار هم می بایست کلمات مورد نظر بازی را بسازید.

همانطور که گفتیم دسته بندی بازی کلمات و دانستنی ها علاوه بر درگیر کردن ذهن و آموزش کلمات بعد دیگری هم دارد و آن افزایش اطلاعات عمومی است. بازی هایی که تا کنون به آن ها اشاره کردیم اکثر ماهیت معمایی داشته و کلمات در آن ها حرف اول را می زند، بازی های اطلاعات عمومی اما کاملا متفاوت هستند.

احتمالا برای شما هم نام آشنا ترین بازی در بخش دانستنی ها کوییز آو کینگز (Quiz of Kings) است. در این بازی جذاب که به صورت آنلاین نیز انجام می شود سوالاتی از موضوعات مختلف مثل ورزش، موسیقی، سینما و... پرسیده می شود و هر کس پاسخ صحیح بیشتری دهد برنده بازی می شود. یکی از نکات مهم در مورد کوییز این است که در صورت انتخاب پاسخ غلط بازی جواب صحیح را به شما نشان می دهد و همین امر باعث افزایش اطلاعات شما در موضوعات مختلف می شود. تنوع موضوعات این بازی نیز به قدری زیاد است که تقریبا پاسخگوی افراد از سلایق مختلف باشد. شما می توانید این بازی را بصورت تکی یا گروهی انجام دهید.

اما اگر مدت هاست کوییز آف کینگز بازی می کنید و به دنبال یک تجربه جدید در زمینه بازی های اطلاعات عمومی هستید، می توانید سری به بازی‌هایی مانند کیودی ، باباکرم و کوییزشن بزنید. گیم پلی آنها شباهت هایی به بازی کوییز آف کینگز دارد اما یک تفاوت اساسی دارد و آن هم جوایز نقدی این بازی است. شما با شرکت در مسابقه و پیروزی در آن ها می توانید برنده جوایز نقدی شوید.

بازی های کلمات با سادگی گیم پلی ، حجم کم ، امکان اجرا روی اکثر گوشی های اندرویدی و قابلیت اجرا بدون اینترنت تبدیل به یکی از محبوب ترین ها در بین بازی های اندرویدی شده اند. مجموعه ای از بهترین بازی های کلمات و دانستنی ها را می توانید به صورت رایگان از مایکت دانلود و نصب کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.