استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
خانه برنامه‌ها سبک زندگی
Qibla Compass: Qibla Direction

Qibla Compass: Qibla Direction

قبله‌یاب

نصب در حال دریافت
نسخه۲.۷.۱۴
آخرین بروزرسانی۱۴۰۱/۱۲/۲۶
تعداد دانلود۹۰ هزار
امتیاز۴.۶
تعداد نظرات۵۳۴
حجم۱۶ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی سبک زندگی
سازنده 9D Muslim Apps - Quran, Qibla Direction & Prayers

یکی از دغدغه‌های مهم مسلمانان، پیدا کردن جهت قبله است. تشخیص درست قبله از آن‌جایی بسیار حائز اهمیت است که مسلمانان برای خواندن نماز، باید به‌شکلی دقیق رو به قبله بایستند. با توجه به احتمال حضور در محل‌هایی که در آن‌ها جهت قبله مشخص نیست، داشتن یک اپلیکیشن قبله‌نما که بتواند جهت قبله را به‌درستی نشان دهد اهمیت فراوانی دارد چرا که در موقعیت‌هایی که نیاز به یافتن جهت قبله وجود دارد، به‌راحتی می‌توان روی آن حساب کرد و از ایجاد سردرگمی در امان ماند. در نظر داشته باشید که علی‌رغم انگلیسی بودن زبان این برنامه به‌صورت پیش‌فرض، شما از طریق تنظیمات مربوط به زبان‌ها امکان تغییر زبان برنامه را به فارسی دارید.

یک قبله‌نمای دقیق

با توجه به حساسیت بالای پیدا کردن صحیح جهت قبله، نمی‌توان روی هر اپلیکیشنی برای این منظور حساب کرد. با این حال، این برنامه قبله‌نما از دقت بالایی در تشخیص جهت قبله برخوردار است و در موقعیت‌هایی که نمی‌دانید برای اقامه نماز باید رو به کدام سمت بایستید، به کمک شما می‌آید. نکته جالب اینجاست که این اپلیکیشن، می‌تواند قبله را به سه‌ شکل مختلف به شما نشان دهد؛ که این سه حالت عبارتند از: نشان دادن قبله در قالب یک قطب‌نما، نشان دادن قبله با یک پیکان و نشان دادن قبله روی نقشه.

نزدیک‌ترین مسجد را پیدا کن

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با حضور در جایی که آشنایی زیادی با اطراف آن ندارید، نیازمند به پیدا کردن نزدیک‌ترین مسجد باشید. خبر خوب آن است که یکی از ویژگی‌های محبوب این برنامه قبله‌نما، امکان نمایش مساجد نزدیک به شماست. به این ترتیب، شما همواره می‌توانید بر اساس موقعیت خود، از روی نقشه به موقعیت مساجد اطراف‌تان و فاصله آن‌ها دسترسی داشته باشید.

فراتر از یک قبله‌نمای ساده

شاید تصور کنید که این اپلیکیشن قبله‌نما تنها برای نمایش جهت قبله به کمک شما خواهد آمد. با این حال، به هیچ وجه این‌طور نیست. این برنامه روزانه آیه‌ای از قرآن کریم را به‌عنوان آیه منتخب روز به دو زبان عربی و انگلیسی در صفحه اصلی خود قرار می‌دهد. قرار گرفتن یک دعای منتخب به دو زبان عربی و انگلیسی زیر آیه منتخب روز نیز دیگر ویژگی قابل‌توجه این برنامه است. پایین‌تر از آن نیز حدیث منتخب روز به دو زبان عربی و انگلیسی قرار می‌گیرد.

بخشی جداگانه برای اسامی خدا در نظر گرفته شده که حالتی چندرسانه‌ای دارد و علاوه‌بر امکان پخش صوت، تصویر آن نیز به‌طور همزمان و متناسب با صوت تغییر می‌کند و نام مبارکی که در صوت مربوطه ذکر می‌شود، روی گوشی نیز نمایش پیدا می‌کند.

در نهایت نیز به بخش تقویم این اپلیکیشن می‌رسیم. این برنامه قبله‌نما به شما تاریخ قمری و میلادی را نمایش می‌دهد و در کنار آن، مناسبت‌های مهم اسلامی نیز درج شده تا از آن‌ها غافل نشوید. دیگر نکته جالب، وجود یک تبدیل‌کننده تاریخ میلادی به قمری و بالعکس است که می‌تواند در موقعیت‌هایی خاص کارایی داشته باشد.

با نصب این اپلکیشن قبله‌نما، همواره دقیق‌ترین موقعیت قبله را پیدا کنید.

ویژگی‌های اساسی:

·       امکان پیدا کردن دقیق‌ترین موقعیت قبله

·       پشتیبانی از زبان فارسی

·       قابلیت نمایش مساجد نزدیک به شما بر اساس موقعیت

·       نمایش‌ آیه، حدیث و دعای منتخب روز به دو زبان عربی و انگلیسی

·       تقویم اسلامی

‏‏- اضافه کردن قطب نما دوربین - کالیبراسیون حسگر GIF اضافه شد
‏- تم تیره اضافه شد

نظرات و امتیاز ها

۵۳۴ نظر ۵ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
بسیار عالیه
٢ خرداد ١٤٠٢

‏✗ تعین اوقات اذان منطقه

۱ ۰
You went
٢٧ اردیبهشت ١٤٠٢

دورغ همجا رو قبله نشان می ده

۱ ۰
علی حسینی
١٦ اردیبهشت ١٤٠٢

‏✗ دقیقا صاف صاف برعکس نشون میدیهد خــــــــــــیلی خوبه

۱ ۲

دیگران نصب کرده‌اند

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده