استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
قرآن نور

قرآن نور

قرآن صوتی کامل آفلاین

نسخه۳.۰.۲
آخرین بروزرسانی۱۴۰۲/۱۰/۰۵
تعداد دانلود۲۰۰ هزار
امتیاز۴.۹
تعداد نظرات۵,۴۸۰
حجم۳۷ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی مذهبی
سازنده مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)
معجزه ی الهی، قرآن، مختص مسلمانان نیست! این کتاب مقدس دارای تفاسیر عمیق و جالبی است که برای هر انسانی جذاب می باشد. خواندن این کتاب علاوه بر اینکه توشه ای برای آخرت شما به حساب می آید، راهگشای جاده ی زندگی شما نیز هست. برای اینکه همیشه نور روشنگر این کتاب الهی را در زندگی خود احساس کنید، با مایکت همراه باشید.

قرآن را به صورت همیشگی به همراه داشته باشید

با وجود اینکه قرآن کریم کتابی پرمفهوم و بی نظیر می باشد، حمل آن به صورت همیشگی کار بسیار دشواری است، زیرا این کتاب، یکی از کتاب های سنگین محسوب می شود. بنابراین اگر بخواهید آن را همیشه به همراه داشته باشید، یا باید یک نسخه ی کوچک از آن را تهیه نمایید که به دلیل خط ریز آن، ممکن است چشمانتان را هنگام خواندن اذیت کند، یا یک نسخه ی دیجیتالی از این کتاب را روی گوشی خود نصب نمایید که بسیار کاربردی تر نیز می باشد. 
اپلیکیشن جامع قرآنی یک قرآن بسیار کامل است که در مقابل قابلیت های فوق العاده ی خود دارای حجم  کمی می باشد. این اپلیکیشن اندرویدی تمام سوره های قرآن را به صورت متن عربی در کنار ترجمه فارسی، تفاسیر مختلف، فهرست موضوعی، اعراب، احادیث و به صورت قرآن صوتی با قرائت های مختلف دارد. 
در تمام بخش های برنامه می توانید از دو زبان عربی یا فارسی به انتخاب خودتان استفاده نمایید. این ویژگی باعث می شود به سهولت بتوانید از این اپلیکیشن استفاده کنید و در استفاده از آن دچار مشکل نشوید.
لازم به ذکر است که این اپلیکیشن در بخش صوتی دارای بیش از 20 قرائت از قاری های مختلفی مثل پرهیزگار، عبدالباسط، کریم منصوری، مصطفی اسماعیل، منشاوی و غیره در انواع قرائت، ترتیل، تحقیق و تحدیر می باشد که می توانید گوش داده و در صورت تمایل ذخیره نمایید. 

سوره نامه

یکی از بخش های فوق العاده ی این برنامه، سوره نامه است که برای هر سوره از این کتاب آسمانی به صورت جداگانه قرار گرفته است. در سوره نامه مفهوم کلی سوره، اسامی دیگر سوره، علت نام گذاری آن، تعداد آیات، تعداد کلمات، تعداد حروف، اهداف و آموزه های آن، محتوا و موضوعاتی که در این سوره به آنها پرداخته شده است، فضائل، خواص و ثواب قرائت، محل، زمان و فضای نزول، ترتیب در مصحف، ترتیب بر اساس نزول، ارتباط با سوره های قبلی، دیگر ویژگی ها آورده شده است. 

صدها ترجمه و تفسیر به صورت یکجا

بی شک تاکنون قرآنی که همزمان بیش از 200 ترجمه و بیش از 400 تفسیر مختلف به صورت یکجا داشته باشد، ندیده اید. اما این اپلیکیشن دقیقا به همین شکل طراحی شده است. شما می توانید برای هر آیه انواع ترجمه ها و تفاسیر انتخاب شده ی خود(با ذکر منبع ترجمه یا تفسیر)، احادیث، اعراب و آیات مرتبط را مشاهده نمایید. 
در این اپلیکیشن بیش از 200 ترجمه ی مختلف از جمله ترجمه ی الهی قمشه ای، مکارم، گرمارودی، سراج، فیض الاسلام، ترجمه ی برگرفته از تفاسیر مختلف طبری، جامع، نور و غیره به چندین زبان فارسی، انگلیسی، اردو، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، اندونزیایی، بنگالی، پرتغالی و غیره وجود دارد که می توانید همه ی آنها را به صورت همزمان یا چندین مورد را به صورت منتخب مشاهده نمایید. 
علاوه بر این، جامع قرآنی دارای بیش از 400 نوع تفسیر مختلف نیز می باشد. تفاسیری مانند المیزان، نمونه، مجمع البیان، التفسیر الکبیر، نور الثقلین و غیره که به زبان های مختلف فارسی، عربی و انگلیسی می باشند. در این مورد نیز امکان انتخاب همه ی تفاسیر یا چندین مورد آنها به صورت همزمان وجود دارد. 

فهرست موضوعی

اگر بخواهیم جذاب ترین بخش این اپلیکیشن را نام ببریم، بدون شک فهرست موضوعی همان بخش است. گاهی اوقات شما به دنبال آیاتی با یک موضوع خاص هستید، در این اوقات، این بخش به کمک شما می آید. فهرست موضوعی به دو زبان فارسی و عربی و در عناوین مختلف مثل ادیان و مذاهب، اشخاص، اعداد و جهات، اعضا و جوارح، جمادات، حیوانات، رنگها، زمانها، علوم و فنون، قبائل و گروهها، کتابها، گیاهان، مفاهیم، مکانها، وقایع و حوادث تنظیم شده است. 
در هر یک از عناوین، آیات به همراه متن عربی، ترجمه و تفسیر به چند شکل مختلف آمده است. بنابراین می توانید هر یک از موضوعات قرآن را به صورت کامل و عمیق درک نمایید. 

قابلیت های مختلف اپلیکیشن جامع قرآنی

اکنون که با ویژگی های اصلی این اپلیکیشن آشنا شدید، وقت آن رسیده است که ویژگی های مختلف آن را به صورت موردی و یکجا بیان کنیم تا در یک نگاه قابل بررسی باشند. 
-وجود تمام سوره های قرآن کریم به صورت متن عربی به همراه ترجمه ی فارسی
-وجود بیش از 200 ترجمه ی مختلف از جمله ترجمه ی الهی قمشه ای، ترجمه ی مکارم، گرمارودی و غیره به چندین زبان
-وجود بیش از 400 تفسیر مختلف از جمله تفسیر المیزان، نور، نمونه و غیره به چندین زبان 
-امکان انتخاب یک یا چندین مورد یا تمام موارد تفسیر و ترجمه به صورت همزمان
-وجود قرائت بیش از 20 قاری مختلف به صورت ترتیل، قرائت، تحقیق و تحدیر
-وجود بخش فهرست موضوعی با عناوینی مثل ادیان و مذاهب، اشخاص، رنگها و غیره به دو زبان عربی و فارسی
-وجود بخش سوره نامه و بررسی نام های دیگر هر سوره، اهداف، فضائل و غیره
-امکان جستجوی سوره، آیه، ترجمه یا تفسیر
-امکان تنظیم سرعت پخش و تعداد آیه در بخش قرآن صوتی
-امکان استفاده از حالت دارک مود
-امکان تنظیم روشن ماندن صفحه
-امکان ورود بدون عضویت و به عنوان مهمان
-امکان افزودن یک آیه یا سوره به علاقه مندی ها
-وجود دو زبان عربی و فارسی برای همه ی بخش ها
-امکان تغییر سایز صفحه، اندازه ی قلم، فاصله ی خطوط و غیره
-امکان انتخاب رسم الخط بین عثمان طه یا نیریزی
‏‏• رفع برخی مشکلات

نظرات و امتیاز ها

۵,۴۸۰ نظر ۵ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
عکس کاربر سیده زهرا مولایی دوست
١٦ ساعت پیش

خیلی خیلی عالیه. مثل خیلی از برنامه ها اشتراک نمیخواد و یه سوره ای که دانلود میکنی نمیخواد چهل بار دیگه ام بری دانلودش کنی😶😍😍

میپسندم۱ نمیپسندم۰
عکس کاربر عباس کریمی
١٦ ساعت پیش

‏✓ انتشار قران برای بشریت واقعا عالی ‏✗ نقطه ضعف نمی شود روی قرآن گذاشت همه نور یک نظر میدم به چشم حکمت نگاه کنید تا رحمت اش را ببینید قرآن را فهم اش و ، از خدا طلب کنید قرآن را علاوه بر عربی به زبانی که فهم داری بخوانید عروس کتابهای بنام قرآن کتاب حق که تمامی مشکلات بشریت را می توند از راه حق و صلح حل کند در این دنیا ، و در دنیای آخرت چه خوب می باشد که با قرآن اول نفس کشی کنی و حق را پیشه کنی و سخن پایانی وقتی فهم نصیب تو میشه که علم و فکرت از نظر حق بیشتر جهانیان میشه و می توانی هم…

میپسندم۱ نمیپسندم۰
عکس کاربر صدرا رضایی
دیروز

بی نظیر ، اگه بتونید تحقیق استادان مثلا شحات رو روی آیات بیاورید در قسمت انتخاب قاری ، خیلی بهتر میشه

میپسندم۱ نمیپسندم۰

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های مرتبط

قرآن همراه

ابزارهای پرکاربرد مذهبی

ادعیه و زیارات

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده