خانه برنامه کاربردی

پرداخت عوارض

نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی کاربردی
تعداد دانلود۱ هزار
سازنده فاطمه محمدی
نسخهv۱.۰
حجم۷ مگابایت
آخرین بروزرسانی۹۸/۰۶/۱۳
‏‏عوارض و مالیات های شهری در زمره مبالغی است که مدیریت شهری با اتکا به آن، امورات شهر را مدیریت می‌کند و هر گونه خللی در این زمینه باعث نارسایی در ارائه خدمات شهری می شود.
‏خلأ وجود آموزش و اطلاع رسانی دقیق، دیدگاه و فرهنگ نادرست آب و برق مجانی، همچنین عدم وجود وحدت رویه در عملکرد شهرداریها در انجام محاسبات و اخذ عوارض خودرو توسط برخی از شهرداریها در حد ارقام نامربوط و بسیار پایین تر از نرخ های مصوب کشوری، موجب ایجاد بدبینی و نارضایتی در بین مردم و بروز یکی از مشکلاتی است که معطوف به عوارض شهرداری ها می‌شود که برخی از پرداخت آن سر باز می زنند.
‏این در حالی است که به استناد تبصره 6 ماده 42 از فصل نهم قانون مالیات بر ارزش افزوده، مالکین محترم خودروها موظف به پرداخت سالیانه‌ی عوارض خودرو می باشند که بر اساس آخرین مدل خودرو، برای خودروهای تولید داخل : قیمت فروش کارخانه و برای خودروهای وارداتی: مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی می باشد،
‏که در صورت عدم پرداخت عوارض سالیانه در موعد مقرر، با استناد به ماده (46) قانون مالیات بر ارزش افزوده، به ازای هر ماه تأخیر مشمول جریمه ای معادل 2 درصد خواهند شد.
‏در راستای این مهم، سامانه‌ی ملی پرداخت عوارض خودرو که یک سامانه‌ی الکترونیکی یکپارچه و متمرکز، با قابلیتها و ویژگیهای متعددی است، با ایجاد بستر‌های جدید، چابک، دقیق و بدون تبعیض و با داشتن استانداردهای لازم، موجب ایجاد وحدت رویه و ساماندهی در اجرا، مدیریت و نظارت شده و با افزایش سرعت، کیفیت و دقت پاسخگویی، باعث کاهش هزینه در شهرداریها و کاهش سفرهای درون و برون شهری و افزایش رضایت در متقاضیان خواهد شد.

تغییرات در نسخه جدید

نصب اتوماتیک فایل‌های دیتای برنامه

بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟