استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
خانه برنامه‌ها آموزشی
 کلاس ‌اولی ‌ها

کلاس ‌اولی ‌ها

نصب در حال دریافت
نسخه۱.۲.۷
آخرین بروزرسانی۱۴۰۱/۱۰/۰۶
تعداد دانلود۲۰۰ هزار
امتیاز۴.۶
تعداد نظرات۴۹۱
حجم۳۲ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی آموزشی
سازنده گروه آلبالو

لذت یادگیری الفبا را از دست ندهید!

یادگیری حروف الفبا برای نخستین بار در مدرسه، احتمالا یکی از لذت بخش ترین خاطرات همه ما از دوران تحصیل بوده است. امروز اما با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس آموزش کودکان، به خصوص خردسالان اول ابتدایی با مشکل جدی مواجه شده است.
یکی از بزرگترین دغدغه های خانواده ها اکنون یادگیری حروف الفبا توسط فرزندانشان است. در این بین آموزش و پرورش با برگزاری کلاس های آنلاین از طریق نرم افزار شاد توانسته تا حدی این مشکل را برطرف سازد اما همچنان نیاز به وجود برنامه های مکمل آموزشی نیز احساس می شود. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای دانلود نرم افزار شاد نیز میتوانید از طریق «مایکت» اقدام کنید چون این برنامه و شاد مکمل یکدیگر هستند.
یکی از بهترین برنامه ها در این زمینه نرم افزار کلاس اولی ها است که به طور خاص برای آموزش حروف الفبای فارسی به کودکان کلاس اولی طراحی شده است. آموزش به کودکان در این سن ظرافت ها و چالش های خاص خود را دارد. کودکان هفت یا هشت ساله ظرفیت آموزش های طولانی مدت، سنگین و خشک را ندارند و به این نوع آموزش پاسخ خوبی نخواهند داد.
از همین رو تولید محتوای آموزشی منطبق با نیازهای دانش آموزان در این سنین بسیار حیاتی است. این اپ نیز به این امر توجه ویژه ای کرده است. تمرکز این برنامه بر آموزش الفبا با استفاده از بازی های جذاب و سرگرم کننده و همچنین پدید آوردن محیطی کودکانه برای دانش آموزان کلاس اولی است.
بررسی ویژگی های این برنامه را میتوان با آموزش حروف الفبا و آموزش نحوه خواندن این حروف شروع کرد. برنامه ابتدا اسم حرف و سپس نوع نوشتن آن را به کودکان آموزش می دهد و پس از آن نیز می توانید با استفاده از دستیار صوتی این برنامه تلفظ حروف و صداهای مختلف آن را بشنوید.
این ویژگی برای دانش آموزان اول ابتدایی بسیار کاربردی است چرا که با استفاده از آن می توانند حرف و صدا مورد نظر را بارها تمرین کرده تا کامل آن را یاد بگیرند. بعد از آموزش نیز تمارین متنوعی در قالب بازی های جذاب برای بچه ها طراحی شده است تا موضوع مورد نظر را بدون خستگی مرور کنند.
به طور مثال برای هر حرف کلماتی نوشته شده اند و شکل این کلمات نیز کشیده است. بچه ها می بایست حرف یا کلمه مورد نظر را به شکل صحیح آن وصل کنند. این نوع تمارین علاوه بر اینکه حرف، صدا و کلمه مورد نظر را به دانش آموز یاد میدهند از یکنواختی و کسل کننده بودن پروسه آموزش نیز جلوگیری می کنند.
بخش کردن و صداکشی کلمات نیز از بخش های بسیار مهم و کاربردی این اپلیکیشن است. همچنین یکی از نگرانی های که معمولا والدین در مورد برنامه های کمک آموزشی دارند انطباق آن ها با کتاب اصلی است. در اپلیکیشن ترتیب آموزش حروف دقیقا بر اساس کتاب آموزشی اول دبستان طراحی شده است.
در پایان هر تمرین و درس نیز به بچه ها جایزه داده می شود تا انگیزه شان از دنبال کردن مداوم دروس چند برابر شود. بازی های آموزشی جذابی نیز در این برنامه در نظر گرفته شده است که بچه ها می‌توانند قبل یا بعد از درس مورد نظر آن ها را انجام دهند. این برنامه همچنین به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است.
به طور کلی این برنامه برای آموزش حروف الفبا به دانش آموزان اول ابتدایی بسیار مناسب است. ترکیب نکات آموزشی با بازی های هیجان انگیز می تواند خلا آموزش حضوری را تا حد خوبی برای بچه ها پر کند. برای آموزش ریاضی نیز به شما نرم افزار Photomath را پیشنهاد میکنیم.
توجه داشته باشید که اپلیکیشن فقط مخصوص آموزش الفبا است و برای دروس دیگر مثل ریاضی نیاز به نرم افزارهای دیگری دارید. اپلیکیشن Photomath یکی از کاربردی ترین برنامه های آموزشی ریاضی است که نه تنها برای کودکان بلکه برای دانش آموزان مقاطع بالاتر و حتی دانشجویان نیز مناسب است.
ویژگی های این برنامه:
آموزش حروف الفبا
آموزش صدای حروف
آموزش نحوه خواندن کلمات
بخش کردن کلمات
صداگذاری جذاب
منطبق با کتاب درسی
بازی های جذاب کودکانه
ارائه تمارین درسی در قالب بازی
محیط کاربری کودکانه
کاملا رایگان
‏ بخش‌های نرم افزار:   
‏ 
‏• رونویسی و خواندن شکل‌های حروف فارسی
‏• خواندن کلمات خوانده شده و وصل کردن به تصویر مربوط به آن
‏• انتخاب شکل مناسب حرف، با توجه به جایگاه آن در کلمه
‏• پیدا کردن شکل‌های مختلف حرف خوانده شده از متن نوشته شده
‏• پیدا کردن شکل‌های مختلف حرف خوانده شده از بین کلمات نوشته شده روی بادکنک
‏• بخش کردن و صداکشی کلمات خوانده شده
دیگر‏ ویژگی‌های نرم افزار:  
‏• تمام حروف تدریس شده در کتاب درسی در برنامه گنجانده شده است.
‏• ترتیب حروف مطابق ترتیب آموزش‌های کتاب درسی اول دبستان می‌باشد.
‏• قفل حرف جدید در صورت آموزش و تمرین حرف قبل باز می‌شود که این امر با به دست آمدن پنج ستاره از بازی‌های حرف قبل، امکان پذیر است.
‏• جهت تشویق کودک به تکرار و تمرین ، بعد از هربار کامل کردن بازی 5 سکه به عنوان پاداش به کودک داده می‌شود تا در بازی‌هایی که نیاز به سکه دارند از آن‌ها استفاده کند.
‏• در بازی‌هایی که بازی بر اساس یکی از شکل‌های حروف انجام می‌شود، شکل حرف به صورت تصادفی انتخاب می‌شود تا تنوع و جذابیت بیشتری برای کودک فراهم شود.
‏•  بخش و صداکشی یکی از جذاب ترین بازی‌های برنامه است که از حرف «ب» به مجموعه بازی‌ها اضافه شده است.
‏• در دو بازی «بخش و صداکشی» و «وصل کردن کلمات به تصاویر» تمام کلمات استفاده شده کلماتی هستند که کودک آموخته و برای او قابل خواندن و نوشتن هستند.
‏این اپلیکیشن به صورت رایگان توسط «مایکت» در اختیار شما قرار گرفته و تمامی هزینه‌های تولید و بروزرسانی ،از تبلیغات تامین شده است. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما در این خصوص سپاسگزاریم.
‏ 
‏ مشتاق شنیدن نظرات و پیشنهادات شما درباره نرم افزار و بخش‌های مختلف آن هستیم.

اپلیکیشن آفلاین است؟

بله. برای اجرای این برنامه نیازی به اتصال به اینترنت ندارید.

‏‏امکان باز کردن قفل حروف اضافه شد.

نظرات و امتیاز ها

۴۹۱ نظر ۵ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
محمد طاها
١٦ اردیبهشت ١٤٠٢

‏✓ اصل برنامه خوبه ولی چه فایده نمیاره هی وسطش قطع میشه ‏✗ من نصب کردم ولی قابل استفاده نیست چند بار حذف کردم دوباره نصب کردم وسط برنامه قطع میشه هر بار بدرد نمیخوره بس که قطع میشه اعصاب بچه بهم میریزد

۱ ۱
Ayda tavalaei
٢٠ فروردین ١٤٠٢

‏✓ عالیهههههههه ‏✓ رایگان ‏✓ کیفیت ‏✓ تدریس عالی ‏✗ واقعا دچار مشکل نیست فقط قسمت ریاضی اضاف بشه فوق العاده میشه اولین نرم افزاری هست ک چرت نیست من خودم شخصا تا الان ۲۰ تا نصب کردم همش چرت بود و پولی

۳ ۰
ویدا
١٨ فروردین ١٤٠٢

لطفا قسمت ریاضی اولی ها هم اضافه کنین

۳ ۰

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های مرتبط

برای امتحانات آماده باش

آموزش الفبای فارسی

آموزش و سرگرمی برای کودکان

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده