خانه بازی‌ها ماجراجویی

بازی های ماجراجویی

احتمالاً شما هم رمان های علمی-تخیلی مثل هری پاتر، ارباب حلقه ها، جزیره ی گنج، ماجراهای گالیور، شاهزاده ایرانی و… را خوانده اید؛ داستانهایی اسرار آمیز که روایتگر زندگی قهرمان خود هستند و ماجراهایی که برای او پیش می آید و چالش هایی که باید از آن عبور کند را تعریف می کنند. تجربه ی بازی های ماجراجویی دقیقاً مثل زندگی کردن در یکی از این داستان هاست.

خود را آماده هر اتفاقی کنید! اگر شما هم از یکنواختی زندگی و امور روزمره خسته شده اید و به دنبال یک ماجراجویی جذاب هستید، بازی های ماجراجویی اندروید می توانند انتخاب هیجان انگیزی برایتان باشند. این دسته از بازی ها همانطور که از اسمشان مشخص است هیجان ماجراجویی و رو به رویی با اتفاقات پیش بینی نشده را به اوج خود می رسانند. بازی های ماجراجویی نیز مانند سایر دسته بندی های بازی های اندرویدی، با توجه به گیم پلی خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند. گروهی از این عناوین جنبه معمایی در آن ها غالب است و برخی دیگر با اضافه کردن فاکتور ترس به گیم پلی خود هیجان بازی را دوچندان کرده اند.

گروه دیگری از بازی های ماجراجویی نیز بر اساس یک داستان جذاب شکل می گیرند که در خلال آن با انواع و اقسام اتفاقات مواجه می شوید. این ویژگی ها در کنار جنبه هایی مثل گرافیک، صداگذاری و... باعث محبوبیت فوق العاده این بازی ها بین کاربران اندروید شده است. مایکت مجموعه ای از جدیدترین و بهترین بازی های این لیست را برای کاربران جمع آوری کرده است که می توانید آن ها را به صورت رایگان دانلود و نصب کنید.

کار را با بازی های ماجراجویی داستانی آغاز می کنیم. در این بازی ها معمولا شما در نقش یک شخصیت مثبت و قهرمان ظاهر می شوید که می بایست در مسیر بازی با انواع و اقسام چالش ها دست و پنجه نرم کند. نکته جذاب در مورد بازی های این دسته داستان جذاب آن هاست که در بسیاری از مواقع از رمان ها و فیلم های سینمایی نیز تاثیر می گیرد. بنابراین ممکن در خلال بازی با شخصیت ها و اتفاقاتی رو به رو شوید که برای شما بسیار آشنا هستند. همچنین به دلیل شکل گرفتن داستان حول محور شخصیت اصلی، اکثر عناوین این دسته به صورت تک نفره (Single Player) طراحی می شوند و امکان اجرای آن ها به صورت چند نفره و گروهی وجود ندارد. از دیگر ویژگی های بازی های این لیست می توان به تم های مختلف داستانی مثل ترسناک، اکشن، جنگی و محبوب ترین آن ها یعنی زامبی است که باعث می شود افراد با سلایق مختلف بتوانند بازی محبوب خود را در این دسته پیدا کنند. ۴۱۱۴۸ و ۱:۰۱۱ را می توان از نمونه های موفق عناوین ایرانی در بخش ماجراجویی داستانی به حساب آورد. در بین بازی های خارجی نیز عنوان با کیفیت Westland Survival می تواند برایتان جذاب باشد.

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم بازی های ماجراجویی ترسناک همیشه از محبوب ترین های این لیست بوده اند. ترکیب ژانر وحشت و هیجان ماجراجویی و رو به رو شدن با اتفاقات غیر قابل پیش بینی این عناوین را تبدیل به یکی از پر مخاطب ترین ژانرهای بازی کرده است. احتمالا وقتی صحبت از یک ماجراجویی ترسناک در دنیای بازی به میان می آید عنوان محبوب Resident Evil اولین چیزی است که به ذهن شما خطور می کند. در این بازی ها شما معمولا در یک محیط ترسناک مثل یک ساختمان قدیمی و متروکه یا یک جنگل مخوف قرار می گیرید و می بایست علاوه بر انجام ماموریت های محول شده با کاراکترها و المان های وحشت موجود در بازی نیز کنار بیایید.

اما نمی توان از بازی های ماجراجویی اندرویدی صحبت کرد و سراغ بازی سبک بقا (Survival ) نرفت. در این بازی ها شما در یک شرایط فوق العاده سخت قرار می گیرید و می بایست برای زنده ماندن حسابی تلاش کنید. در این مسیر با انواع و اقسام خطرها رو به رو خواهید شد که کار را برای شما سخت می کنند و البته به جذابیت بازی نیز اضافه می کنند. در واقع ترکیب ماجراجویی جذاب و خطرهای متعدد این لیست را به یکی از محبوب ترین های دسته ماجراجویی تبدیل کرده است.

نظرتان در مورد حل کردن معما حین ماجراجویی چیست؟ این دقیقا همان چیزی است که بازی های ماجراجویی معمایی در اختیار شما قرار می دهد. احتمالا شما هم اینگونه بازی ها را با عناوین محبوب اتاق فرار یا فرار از زندان می شناسید. در بازی های معمایی شما معمولا در یک اتاق یا سلول زندان حبس شده اید و تنها راه خروجتان از آن جا حل کردن معماهای پیچیده ای است که بازی برایتان در نظر گرفته است. در اینگونه بازی ها بعد معمایی به جنبه ماجراجویی غلبه می کند اما همچنان گیم پلی جذابی برای اکثر کاربران به شمار می آید.

در انتها باید گفت بازی های ماجراجویی اندروید با توجه به گیم پلی هیجان انگیز، ترسناک و بعضا فکری می تواند کاربران با سلایق مختلف را به سمت خود جذب کند. بنابراین اگر می خواهید هیجان اتفاقات پیش بینی نشده را در قالب معما تجربه کنید لذت امتحان بازی های این لیست را از دست ندهید. شما می توانید جدیدترین بازی های ماجراجویی (چه کم حجم و چه پرحجم، چه آنلاین و چه آفلاین) را با توجه به سلیقه ی خودتان از مایکت دانلود و نصب کنید!

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.