خانه بازی‌ها ماجراجویی

دانلود بازی های ماجراجویی جدید

بازی‌های جهان باز اندروید محبوبیت زیادی در ایران و جهان دارند. ماینکرافت در دسته بازی‌های ماجراجویی قرار می‌گیرد حال شما با دانلود بازی ماجراجویی می‌توانید بیشتر تجربه کنید و ماجراجویی کنید.

بازی های ماجراجویی یا ماجرایی (Adventure Games) نوعی ژانر بازی از بازی‌های موبایلی و ویدئویی آنلاین و آفلاین است که در آن، بازیکن، نقش یک قهرمان را به عهده داشته و شروع به کاوش و یا حل یک معما می‌کند. تمرکز ژانر بازی ماجراجویی بر داستان به آن اجازه می‌دهد که از ادبیات و سینما نیز به‌خوبی استفاده کند. بیشتر این بازی‌ها تنها برای یک نفر طراحی شده‌اند؛ چراکه طبیعتا داستان یا موقعیت، یک قهرمان بیشتر نمی‌تواند داشته باشد. بازی های ماجراجویی، خلاقیت و تخیل شما درگیر خود می‌کنند.

برای دانلود بازی های ماجراجویی اندروید ابتدا باید ژانرهای آن را بدانید و بتوانید جستجوی درستی انجام دهید. همچنین، مهم است که بازی‌های معروف و شناخته‌شده را بشناسید و درنهایت، سلیقه خود را در نظر بگیرید. در ادامه به این موارد می‌پردازیم.

نگاهی کلی به تاریخچه بازی ماجراجویی

جالب است بدانید که اولین بازی ماجرایی در سال ۱۹۷۶ به بازار آمد و Colossal Cave Adventure نام داشت. این بازی مسلما یک بازی ماجراجویی آفلاین بود. در سال‌های بعد از آن نیز بازی های ماجراجویی دیگری به بازار آمدند که Zork، King’s Quest، The Secret of Monkey Island و Myst نمونه‌هایی از آن‌ها بودند.

با تقویت قدرت گرافیکی کامپیوترها و سپس موبایل‌ها، بازی های ماجراجویی نیز از تمرکز زیاد بر متن خارج شده و به سمت بازی‌های ویدئویی و گرافیکی رفتند. در سال‌های اخیر، بازی‌های سه‌بعدی به امری معمول بدل شده و سازندگان بازی پا به عرصه واقعیت مجازی و متاورس نیز گذاشته‌اند. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که به‌طورکلی، اروپایی‌ها و ژاپنی‌ها از طرفداران اصلی این بازی ها محسوب شده و هر یک سبک‌های خاص خود را در طراحی بازی های ماجراجویی دارند.

دانلود بازی های ماجراجویی جدید

انواع سبک های بازی ماجراجویی

بازی های ماجراجویی از عناصر مختلفی مانند معماها، آیتم‌ها، داستان‌ها، تم‌ها و چیدمان‌هایی تشکیل شده‌اند. هر المان در هر بازی می‌تواند سهمی مشخص را به خود اختصاص دهد و بسته به اینکه نقش داستان بیشتر باشد یا آیتم‌ها و معماها، ژانر بازی می‌تواند متفاوت شود. در ادامه، مهم‌ترین این سبک‌ها را معرفی می‌کنیم.

بازی های ماجراجویی متنی (Text Adventure)

این شکل از بازی ماجراجویی، جزء اولین شکل‌های این نوع بازی محسوب می‌شود. در این بازی‌ها داستان از طریق متن به بازیکن منتقل می‌شود. مسلم است که درصورتی‌که بازی خارجی باشد باید به زبان انگلیسی تسلط نسبتا خوبی داشته باشید که بتوانید داستان را درک کنید. بازی‌های Colossal Cave Adventure، Hugo’s House of Horros و Scott Adam’s شکل‌های اولیه این بازی ها بودند. در حال حاضر نیز بهترین بازی های ماجراجویی متنی را شرکت بازی‌ساز Infocom تولید می‌کند که Zork  و The Hitchhiker's Guide to the Galaxy نمونه‌هایی از محصولات این شرکت هستند؛ اما می‌توان گفت که یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در این ژانر، Memory Cleaner & Phone Booster است. در میان بازی‌های ایرانی معروف در این دسته نیز می‌توان به «بازی با حافظه» اشاره کرد

بازی های ماجراجویی گرافیکی (Graphic Adventure)

بازی های ماجرایی گرافیکی مشخصا بر گرافیک بالای خود تمرکز داشته و پیام‌ها و دستورالعمل‌ها به‌صورت گرافیکی به بازیکن منتقل می‌شوند. آن‌ها می‌توانند از دید اول‌شخص یا سوم‌شخص روایت شوند. این بازی‌ها معمولا در پس‌زمینه‌های از پیش آماده، اتفاق می‌افتند. این نوع بازی خود به دسته‌هایی که در ادامه می‌آوریم تقسیم می‌شود.

بازی ماجراجویی نقطه و کلیک (Point and Click)

در این بازی‌ها بازیکن، کاراکتر خود را از طریق لمس صفحه با انگشتانش کنترل می‌کند. همچنین با لمس صفحه، افعال را انتخاب کرده و اقدام به جمع‌آوری آیتم‌ها و استفاده از آن‌ها می‌کند. یکی از ویژگی‌های این بازی‌ها، این است که می‌توانند شامل تعاملات زیاد بازیکن با دیگر کاراکترها باشند. Thimbleweed Park یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در این ژانر است. بازی ایرانی پارک ماشین هم یک بازی جذاب در این دسته به شمار می‌رود.

بازی ماجراجویی اتاق فرار (Escape the Room)

این بازی ماجرا جویی معمولا در فضایی محدود اتفاق می‌افتد و بازیکن، تعامل چندانی با کاراکترهایی شبیه به خودش ندارد. هدف اصلی این است که راه فرار از این اتاق را پیدا کنید. سرنخ‌هایی نیز برای حل این مسئله به شما داده می‌شود. این بازی‌ها بیش از هر چیز، هیجانی یا ترسناک هستند؛ اما می‌توانند تم طنز یا معمایی نیز داشته باشند. با دانلود بازی ماجراجویی  Escape series و بازی ایرانی فرار از انبار می‌توانید این ژانر را امتحان کنید.

بازی معمایی ماجراجویی (Puzzle Adventure)

در این نوع بازی ماجراجویی مشخصا باید معما یا پازلی را به روشی منطقی حل کنید. این بازی‌ها معمولا به‌صورت مرحله‌ای نیز پیش می‌روند که از این نظر می‌توان آن‌ها را بازی های ماجراجویی مرحله ای نیز به‌حساب آورد. درواقع، بازیکن با هر بار حل کردن پازل، معمایی دشوارتر را در پیش روی خود می‌بیند. با نصب بازی ماجراجویی  Gorogoa و بازی ایرانی بدوپیچ این ژانر از بازی را امتحان کنید.

بازی ماجراجویی روایتی یا داستانی (Narrative)

این بازی‌ها، حول محور یک داستان پیش می‌روند. این داستان‌ها نیز خود شاخه‌های مختلفی می‌توانند داشته باشند و در هر مرحله، تفاوت‌هایی با مراحل قبلی به خود بگیرند. همچنین، رابط این نوع از بازی های ماجراجویی می‌تواند ورژن‌های مختلفی از یک داستان را پیشنهاد دهد. داستان می‌تواند تم اکشن، ترسناک، دراماتیک و غیره داشته باشد. بهترین بازی ماجراجویی اندروید در این ژانر به اعتقاد بسیاری از گیمرها Grand Theft Auto Series است. در میان بازی‌های ایرانی نیز «بازی موتوری ۲ داستانی» خوش درخشیده است

بازی های شبیه سازی پیاده روی یا دویدن (Walking or Running)

یکی از اصلی‌ترین بازی های ماجراجویی بازی های پیاده‌روی هستند. در این بازی ها بازیکن با راه رفتن یا دویدن در محیطی بی‌انتها به کشف و کاوش می‌پردازد. آن‌ها معمولا هیچ معمایی در خود ندارند و کمتر بردوباختی هستند. اتفاقات اکشن ممکن است در این بازی ها تعریف شود؛ اما هدف اصلی، جمع‌آوری اشیاء، تجربیات جدید و توسعه داستان با سرنخ‌های جدید در محیط‌های عجیب‌وغریب، تخیلی، باستانی، خطرناک یا به‌شدت واقعی است.

در مواردی ممکن است هدف زنده ماندن باشد که در این صورت، عنصر ترس نیز در بازی به‌وضوح وجود دارد. برخی دیگر از بازی‌های پیاده‌روی یا دویدن، ورزش‌های رزمی را در خود دارند که در مواقعی به کار بازیکن می‌آیند. به اعتقاد بسیاری، بهترین بازی ماجراجویی در این ژانر The Seagull است.

بازی های ماجراجویی ترسناک (Horror)

در هر یک از ژانرهای کلی بازی احتمالا زیر دسته‌ای نیز به‌عنوان بازی‌های ترسناک دیده می‌شود. در این بازی‌ها عنصر ترس در دل یک داستان یا در مراحل بازی، گنجانده شده‌اند. پیشرفت در بازی و تمام کردن هر مرحله، مستلزم غلبه بر ترس در موقعیت‌های پیش‌بینی‌شده یا پیش‌بینی‌نشده است. بازی Distraint: Pocket Pixel Horror می‌تواند بهترین بازی ماجرایی اندروید در این ژانر باشد. در بازی ایرانی کما را نیز می‌توانید ترس را در بستری ایرانی تجربه کنید.

بازی ماجراجویی تلاش برای بقا (Survival)

شاید این سبک بازی را نیز بتوان در ژانر بازی های ماجراجویی ترسناک یا اتاق فرار دسته‌بندی کرد. بااین‌حال به دلیل اینکه هدف آن‌ها نه حل معما و نه تکمیل مراحل است؛ معمولا به‌صورت مستقل در نظر گرفته می‌شوند. در یک بازی تلاش برای بقا، هرچه بیشتر زنده بمانید، امتیازات و جوایز بیشتری می‌گیرید. این بازی‌ها می‌توانند عناصر اکشن، ورزشی یا حتی ماجراجویی‌های محیطی را در خود داشته باشند. با دانلود بازی ماجراجویی اندرویدCrashlands یکی از بهترین‌ها را در این ژانر امتحان کنید.

بازی های ماجراجویی هیبریدی

اگر با دانلود بازی ماجراجویی برای اندروید قصد تجربه‌ای تمام و کمال را دارید باید به سراغ بازی‌های هیبریدی بروید. رابط کاربری این بازی‌ها ترکیبی از متن و گرافیک است. این ژانر نیز خود به شاخه‌هایی تقسیم می‌شود که در ادامه بررسی می‌کنیم.

رمان تصویری (Visual Novel)

برخی از بازی‌های هیبریدی بیشتر بر متن تمرکز داشته و رمان‌گونه هستند؛ اما از تصاویر نیز کمک می‌گیرند. به این بازی‌ها Visual Novel یعنی رمان تصویری گفته می‌شود. درواقع آن‌ها نمایشنامه‌ای هستند. ژاپنی‌ها و آسیایی‌ها از طرفداران اصلی این ژانر هستند. دو نمونه از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در ژانر Visual Novel‌ Gate Rusher و دروازه مرگ (بازی ایرانی) هستند.

فیلم های تعاملی (Interactive Movie)

در این بازی‌ها تمرکز بیشتر بر ویدئوهایی است که از پیش رندر شده‌اند و از متن نیز برای انتقال پیام‌ها و برخی تعاملات استفاده می‌شود. با دانلود بازی‌های ماجراجویی Duskwood: Defective Story و بازی ایرانی «مزرعه داری جدید» دو نمونه عالی از این بازی ها را در گوشی اندروید خود امتحان کنید.

بهترین نمونه های بازی های ماجراجویی اندروید

اگر قصد دانلود بازی های ماجراجویی برای اندروید را داشته باشید؛ با وجود گزینه‌های بسیار زیاد، ممکن است سردرگم شوید. در اینجا ۱۲ مورد از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید را به انتخاب سایت‌های معروف رتبه‌دهی بازی‌های ویدئویی معرفی می‌کنیم.

Alien Shooter

این بازی، یک بازی ماجراجویی آنلاین با ترکیبی از دو ژانر ترسناک و تلاش برای بقا و در مورد الن ریپلی است. الن، سوار یک سفینه فضایی می‌شود تا بفهمد برای مادرش آماندا ریپلی، چه اتفاقی افتاده است. بازیکن این بازی در حین کشف قسمت‌های مختلف سفینه، اسراری را پیدا کرده و درعین‌حال باید از دست آدم فضایی‌ها فرار کند. نصببازی Alien Shooter از مایکت با اینترنت نیم‌بها امکان‌پذیر است.

Crashlands

بازی کرشلندز از سال ۲۰۱۶ در لیست بازی های ماجراجویی محبوب قرار دارد. بازی با سقوط شما بر روی یک سیاره بیگانه آغاز می‌شود. اینجا باید برای خود پایگاه بسازید با دشمنان مبارزه کنید و دنیا را نجات دهید. همچنین می‌توانید موجوداتی را رام کنید تا برای شما بجنگند. این بازی هم بر روی گوشی‌های تلفن همراه و هم بر روی کامپیوتر قابل‌اجراست.

Genshin impact traveler simulator

این بازی، یکی از جدید‌ترین بازی های ماجراجویی اندروید و بسیار شبیه بازی Zelda: Breath of the Wild است. بازیکنان این بازی، دنیای بزرگی را برای کشف و انجام مأموریت‌های مختلف در اختیار دارند. این بازی، رایگان است و می‌تواند مدت‌ها شما را سرگرم نگه دارد.

Guardian Tales

این یک بازی ماجراجویی اندروید با مکانیسم هک، اسلش و کنترل‌های مناسب است. بازیکنان در حین حل معماها و کشف رازهای بازی در سراسر جهان مجازی آن، ماجراجویی می‌کنند. همچنین می‌توانند با دوستان خود چت کنند و از نسخه رایگان این بازی لذت برند.

Ninja Arashi

اگر اهل بازی های ماجراجویی باشید، حتما نام Ninja Arashi را شنیده‌اید؛ عنوانی جذاب که در آن، سازندگان با ترکیب المان‌های سبک اکشن با ماجراجویی، یکی از محبوب‌ترین بازی‌های اندرویدی را پیش روی کاربران قرار داده‌اند. این بازی بیش از 45 مرحله در سه محیط مختلف دارد و گرافیک بصری بسیار عالی در کنار صداگذاری جذاب باعث شده تا بتوان آن را یکی از اعتیادآورترین بازی‌های این سبک نیز معرفی کرد.

Spider Man Rope Hero

مبارزه، هیجان و ماجراجویی، سه رکن اصلی در بازیاسپایدرمن روپ هیرو است و همین مسئله نیز باعث شده تا ما با یکی از بهترین بازی‌های این سبک روبه‌رو باشیم. گرافیک و صداگذاری این بازی در سطح بسیار بالایی بوده و خط داستانی آن کمک می‌کند تا بتوانید برای ساعت‌های طولانی، خود را مشغول این عنوان جذاب کنید.

Ghost Town Adventures: Mystery Riddles Games

این بازی ماجراجویی ماوراءالطبیعه، ازجمله بازی‌های محبوب اندرویدی است. در این بازی شما با آنا ملاقات می‌کنید و وارد شهری می‌شوید که ساکنان آن، ارواح هستند. وظیفه شما این است که نقشه‌ای شیطانی را بیابید و شهر را نجات دهید. در این بازی با دشمنان، روح‌های خبیث و زامبی‌ها می‌جنگید و از فضای هیجان‌انگیز بازی لذت می‌برید.

Ice Age Adventure

این بازی ماجراجویی اندروید بر اساس انیمیشن مشهور عصر یخبندان، طراحی‌شده و یکی از بهترین گرافیک‌های سه‌بعدی و داستان‌های بازی را دارد. شما می‌توانید به‌جای سید، دیگو و یا مانی بازی کنید و به کشف دنیای پرماجرا و ناشناخته این بازی بپردازید. اگر می‌خواهید در این بازی با دوستان خود همبازی شوید باید به اینترنت دسترسی داشته باشید. این بازی رایگان بوده و البته گزینه‌هایی را برای خرید اختیاری درون برنامه‌ای به کاربران ارائه می‌دهد.

Alto’s Adventure

این بازی ماجراجویی با رابط کاربری شگفت‌انگیز خود، کنترل بازی را روان، آسان و لذت‌بخش می‌کند. ماجراجویی آلتو، داستان پسر ساده‌ای است که در کوهستان زندگی می‌کند و لاماهای خود را بزرگ می‌کند.

یک روز که حیوانات آلتو فرار می‌کنند، او و دوستانش سوار بر اسنوبرد به جستجوی آن‌ها می‌رود. در این بازی شما باید به‌عنوان آلتو یا یکی از دوستان او بازی کنید؛ و به او کمک کنید تا حیواناتش را پیدا کند. در محیط واقعی این بازی باید زمین‌های ناهموار عبور کنید، از روی دره‌ها بپرید و از میان خرابه‌ها به دنبال لاماها بگردید.

Murder in the Alps

قتل در آلپ، یک بازی ماجراجویی رمزآلود در ژانر ترسناک است. داستان جذاب و گرافیک قوی از نقاط قوت این بازی هستند. داستان این بازی در دهه ۱۹۳۰ و در هتلی در یکی از زیباترین قسمت‌های آلپ می‌گذرد. ماجراجویی از آن هنگام آغاز می‌شود که یکی از مهمانان به طرز مشکوکی ناپدید می‌شود و شما باید قاتل را پیدا کنید. کاراکترهای زیادی در این بازی وجود دارند و همچنین، بازی‌های کوچک جانبی، ازجمله امکانات آن هستند.

Sky Dancer Run

یکی بهترین بازی های اندروید آفلاین ماجراجویی ، بازی Sky Dancer Run در ژانر شبیه‌سازی پیاده‌روی است. با این بازی، سفری خارق‌العاده را تجربه خواهید کرد که با چاشنی خطر و ترس نیز همراه شده است. با دانلود این بازی ماجراجویی برای اندروید باید بر شرایط آب و هوایی سخت و موانع طبیعی غلبه کرده و تلاش کنید که زمین نخورید. برای به دست آوردن کاراکترهای قوی‌تر و جوایز نیز باید سکه‌هایی را جمع‌آوری کنید.

Death City

این بازی نیز یکی از بازی های ماجراجویی برای اندروید برای آن دسته از افرادی است که طرفدار بازی آفلاین هستند. ژانر این بازی داستانی با چاشنی ترس و حل معما است. داستان با شهر P شروع می‌شود جایی که برای اولین بار، ویروسی خطرناک در آن شیوع پیدا کرده و کل شهر را آلوده کرده است. وظیفه شما این است که سلاح‌های موردنیازتان را پیدا کرده و با زامبی‌ها بجنگید تا زمانی که شهر را از وجود آن‌ها پاک کنید. اگر قصد دانلود بازی ماجراجویی با کیفیت برای اندروید با عنصر جنگ را دارید، این بازی، یکی از بهترین گزینه‌های شماست.


مشاهده بیشتر
× دانلود مایکت

مرجع دانلود بازی‌‌ها و برنامه‌‌های اندرویدی

× دانلود مایکت

درحال دانلود اپلیکیشن مایکت

0%

Save File