بازی های ماجراجویی

احتمالاً شما هم رمان های علمی-تخیلی مثل هری پاتر، ارباب حلقه ها، جزیره ی گنج، ماجراهای گالیور، شاهزاده ایرانی و… را خوانده اید؛ داستانهایی اسرار آمیز که روایتگر زندگی قهرمان خود هستند و ماجراهایی که برای او پیش می آید و چالش هایی که باید از آن عبور کند را تعریف می کنند. تجربه ی بازی های ماجراجویی دقیقاً مثل زندگی کردن در یکی از این داستان هاست.

در بازی های ماجراجویی داستان و روایت حرف اول را می زند و بهترین و خفن ترین آثار این دسته آن هایی هستند که داستان های قوی و گیرایی دارند؛ داستانهایی تعامل که توسط چالش ها و معما های بازی پیش می روند. شما معمولاً در نقش قهرمان بازی قرار می گیرید و باید در مسیری که بازی برای شما مشخص می کند، حرکت کنید و چالش ها را یکی یکی از سر راه بردارید. این نوع از بازی ها معمولاً مراحل مختلفی دارند که سطح سختی آن ها به مرور افزایش پیدا می کند. هر مرحله چالش های خاص خودش را دارد که با پشت سر گذاشتن آن ها پاداشی دریافت می کنید که باعث ارتقای سطحتان در بازی میشود.

دسته بندی ماجراجویی طیف وسیعی از بازی ها را شامل می شود اما معروف ترین ساخته های این دسته معمولاً از ترکیب با ژانر هیجانی به وجود آمده اند و هنرهای رزمی، کار با سلاح های سرد و گرم و مبارزات تن به تن در آن ها زیاد دیده می شود. این نوع از بازی ها گرافیک بالایی داشته و معمولاً دیتادار هستند و حجم بالایی هم دارند. در هر مرحله از این بازی ها معمولاً باید با نیروهای دشمن (مثل مردگان متحرک، موجودات فضایی، سربازهای شیطانی و…) مبارزه کنید و ممکن است با چند تا معما و چالش فکری (مثل پیدا کردن یک در مخفی یا آیتمی که در نقشه‌ی بازی پنهان شده) نیز روبرو شود.

البته این تنها سبک از بازی های ماجراجویی نیست و دسته بندی ماجراجویی می تواند با ژانرهای دیگر مثل نقش آفرینی، استراتژی و فکری هم ترکیب شود و سبک های جدیدی را بسازد ولی به طور کلی هر بازی ای که خط داستانی مشخص داشته و بازیکن در طی آن مجبور به کشف کردن محیط های جدید بشود، می تواند یک بازی ماجراجویی باشد. یکی از خارق العاده ترین بازی های ماجراجویی اندروید بازی ماشیناریوم است که طراحی کارتونی داشته و در آن خبری از هیجان و اکشن نیست ولی با معماهای متنوع و البته سخت خودش حسابی سرگرمتان می کند.

شما می توانید جدیدترین بازی های ماجراجویی (چه کم حجم و چه پرحجم، چه آنلاین و چه آفلاین) را با توجه به سلیقه ی خودتان از مایکت دانلود و نصب کنید!

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟