بازی های رانندگی

سرعت، هیجان و آدرنالین سه چیزی هستند که خیلی از ما آدم ها را عاشق رانندگی و مسابقات اتومبیل رانی کرده اند. برای این دسته از آدم ها احتمالاً هیچ چیز لذت بخش تر از راندن با سرعت بالا در یک اتوبان خلوت، توی دل شب و در حالی که موسیقی مورد علاقه شان پخش می شود نباشد. همین مسئله باعث شده تا از همان ابتدای شکل گیری بازی های ویدیویی، دسته ی رانندگی طرفداران پر و پا قرص و صد البته بازی های محشر و تکرار نشدنی خودش را داشته باشد.

پلتفرم موبایل با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خودش این دسته از بازی ها را وارد مرحله ی جدیدی کرد. بازیکنان روی کامپیوترهای رومیزی و کنسول ها باید با کیبورد یا دسته ی بازی رانندگی می کردند. در حالی که روی موبایل می توانند با استفاده از حسگر ژیروسکوپ و با حرکت دادن و چرخاندن دستگاه لایی بکشند و تجربه ی واقعی تری از رانندگی و ماشین سواری داشته باشند. بازی های رانندگی روی موبایل کنترل های متنوع تری دارند و در خیلی از موارد می توانید وظیفه ی گاز دادن را به خود بازی بسپارید و صرفاً هدایت و ترمز کردن و استفاده از نیترو را کنترل کنید.

بازی های دسته ی رانندگی خود انواع مختلفی دارند:

۱. بازی هایی که مسابقه و رقابت در آن ها حرف اول را می زند. مثل سری بازی آسفالت، نید فور اسپید موبایل، Real Racing و ساخته های ایرانی مثل جی تی کلوپ، کات آف و دنده دو. این نوع از بازی های رانندگی معمولاً پرهیجان، کمی غیرواقعی و فانتزی هستند، گرافیک با کیفیت و حجم زیادی دارند و انواع و اقسام ماشین های خفن و لوکس و گران قیمت بازار در آن ها دیده می شود. کافی است یک بار صدا غرش موتور یک ماشین سوپر اسپرت در این بازی ها به گوشتان بخورد تا شیفته ی آن شوید!

۲. بازی هایی که از ترکیب این دسته و بازی های تفننی ساخته شده اند. این نوع از بازی ها معمولاً طراحی مینیمال و ساده داشته و هدف در آن ها به جای مسابقه، رکورد زدن است. در این بازی ها باید سوار ماشین یا موتور خود شده، در اتوبان ها و خیابان های شهر ویراژ بدهید و حواستان باشد که توی ترافیک سنگین با بقیه تصادف نکنید! بازی هایی مثل هی تاکسی، تاکسیدو، بازی موتوری، Hill Climb Racing، Traffic Racer، Racing Moto، Beat Racer و… از این نوع هستند که گرافیک معمولی و حجم خیلی کمتری دارند.

۳. بازی هایی که نه مسابقه و نه رکورد زدن در آن ها وجود نداشته و صرفاً یک شبیه ساز برای تجربه کردن رانندگی با اتوبوس، تاکسی، کامیون و... هستند. این نوع از بازی ها معمولاً مثل دسته ی اول گرافیک با کیفیتی داشته ولی بر خلاف آن ها به واقعیت نزدیک ترند و وظیفه ای که در آن دارید مثلاً سوار کردن یک سری مسافر از ترمینال با اتوبوس اسکانیا و رساندن آن ها به مقصد است.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟