خانه بازی‌ها شبیه سازی

بازی های شبیه سازی

در زندگی کارها و فعالیت های زیادی مثل خلبانی، رانندگی با ماشین سنگین، آشپزی حرفه ای، چتر بازی و... وجود دارند که دوست داریم به آن ها بپردازیم و یا حداقل برای یک بار هم که شده آن ها را تجربه کنیم ولی به دلایلی مثل هزینه ی بالا یا مهارت هایی که نیاز دارند دور از دسترس ما هستند. بازی های شبیه ساز برای جبران همین کمبود ساخته شده اند و درواقع بخشی از دنیای واقعی را شبیه سازی می کنند.

شغل، حرفه یا ورزش رویایی خود را تجربه کنید! احتمالا شما هم بارها به شغل و حرفه مورد علاقه خود فکر کرده اید یا خود را جای قهرمان ورزشی تان تصور کرده اید. بازی های شبیه سازی اندروید این امکان را برای شما به جذاب ترین شکل ممکن فراهم کرده اند. بازی های شبیه سازی را می توان متنوع ترین دسته بندی در بین بازی های این پلتفرم دانست. همانطور که این می دانید این دسته از بازی ها بر پایه شبیه سازی دنیای واقعی، فعالیت های روزانه، مشاغل و... ساخته شده اند و در واقع پلی بین دنیای واقعی و جهان فانتزی بازی های ویدیویی به حساب می آیند.

نکته جالب توجه در مورد این بازی ها اهداف مختلف از ساخت آن هاست. معمولا همه بازی ها به قصد سرگرمی، پرکردن اوقات فراغت و تجربه هیجان ساخته می شوند اما بازی های شبیه سازی مقاصد آموزشی و حتی تحلیلی هم دارند. البته معمولا جنبه سرگرمی در بین برنامه های شبیه ساز بسیار قوی تر است اما بازی های این دسته نیز تا حد زیادی جنبه آموزشی هم دارند. بازی های شبیه سازی (Simulator Games) همچنین از تنوع بالایی برخوردار هستند و به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند که احتمالا ایفای نقش، جنگی و ساخت و ساز محبوب ترین های آن است.

ابتدا به سراغ بازی های شبیه ساز ساخت و ساز می رویم که در بین کاربران از محبوبیت بالایی برخودار است. همانطور که از نام این لیست حدس می زنید، با توجه به گیم پلی بازی مسئول ساخت شهر، باغ وحش یا حتی ایستگاه فضایی هستید و می بایست با استفاده از امکاناتی که در اختیارتان قرار می گیرد بهترین سازه ممکن را طراحی کنید. نکته جذابی که مورد بازی های ساخت و ساز وجود دارد تنوع بالای آن هاست. از ساخت خانه ها و قلعه های قدیمی تا مدرن ترین ایستگاه های فضایی بازی های این دسته به هیچ وجه برایتان تکراری نخواهند شد.

ماین کرافت (Minecraft) بدون شک مشهورترین و البته محبوب ترین بازی این لیست است که اگر تا کنون آن را بازی نکردید پیشنهاد می کنیم حتما آن را دانلود کنید. سیم سیتی(SimCity) نیز دیگر عنوان با کیفیت ساخت و ساز است که شباهت بسیاری با شهرهای امروزی دارد. توسعه دهندگان ایرانی نیز ممکن است بازیگران جدید این عرصه باشند اما بازی های جذابی را در سال های اخیر تولید کرده اند. پرسیتی و سایفارم را می توان به عنوان شاخص ترین بازی های ساخت و ساز ایرانی دسته شبیه سازی دانست که اولی تم قدیمی و باستانی دارد و دومی ظاهری کاملا مدرن و جدید.

نظرتان در مورد آشپزی چیست؟ همانطور که گفتیم یکی از ویژگی های بازی های شبیه سازی آموزشی بودن آن هاست. این ویژگی شاید در بازی های آشپزی بیشتر از سایر بازی ها به چشم بیاید. اما این بازی های چه خصوصیاتی دارند؟ آشپزی یکی از مهارت هایی است که پروسه یادگیری آن بسیار جذاب و بعضا هیجان انگیز است، حالا این پروسه در قالب یک بازی اندرویدی قرار دهید تا ببینید جذابیت آن چند برابر می شود. بازی های این لیست معمولا به دو دسته تقسیم می شوند: شما یا مسئول ترکیب مواد غذایی و پخت هستید یا یک سالن دارید که می بایست با رسیدگی به موقع به سفارش مشتریان مراحل بازی را طی کنید.

حالا که از بازی های شبیه ساز آشپزی صحبت کردیم بد نیست نگاهی هم به بازی های مزرعه داری و شبیه ساز حیوانات بزنیم. آیا تا به حال رویای داشتن یک مزرعه و اداره کردن آن را داشته اید؟ اگر پاسختان مثبت است می توانید بازی های مزرعه داری را امتحان کنید. در این بازی ها معمولا شما نقش یک گاوچران را دارید که مدیریت امور مختلف مزرعه مثل کشاورزی، مراقبت از حیوانات، دامداری و... را به عهده خواهید داشت.

بازی های شبیه ساز حیوانات نیز شما را به دنیای جانوران از گونه های مختلف می برد. از آموزش اسب های مسابقه ای تا هتل مخصوص نگهداری سگ ها، تنوع حیوانات و بازی های این دسته نیز در نوع خود بسیار زیاد است. البته بازی های شبیه ساز حیوانات تنها به حیوانات اهلی و داخل مزرعه محدود نمی شود و عناوین جذابی برای حیوانات وحشی مثل گرگ ها نیز وجود دارد.

یکی از لیست های جذاب دیگری که در این بخش قرار دارد، بازی هاش شبیه ساز مشاغل مختلف است. اگر همیشه رویای اداره یک کسب و کار و تبدیل شدن به یک تاجر را داشته اید، وقت آن است که به رویای خود برسید. با بازی های شبیه ساز مشاغل می توانید کارهای مختلفی مثل مدیریت، شهرسازی، خیاطی، رستوران داری و... را تجربه کنید.

اما در انتها به سراغ شبیه سازی رویای دیرینه انسان یعنی پرواز می رویم. تصور پرواز در آسمان همیشه هیجان انگیزترین اتفاق ممکن برا انسان بوده است و به همین دلیل نیز فیلم ها، سریال ها و بازی های زیادی با همین موضوع ساخته شده اند. بازی های شبیه ساز نیز همانطور که گفتیم سعی در شبیه سازی دنیای واقعی دارند و پرواز با هواپیما و هلی کوپتر یکی از جذاب ترین موضوعات برای بازی سازان این حوزه است. اگر شما هم از علاقمندان به پرواز هستید و همیشه خود را در جایگاه یک خلبان تصور کرده اید سری به بازی Flight Pilot Simulator 3D Freeبزنید. اما هواپیما تنها راه پرواز نیست و هلی کوپتر هم هیجان خاص خود را دارد. علاقمندان به بازی های شبیه سازی هلی کوپتر می توانند عنوان GUNSHIP BATTLE: Helicopter 3D را امتحان کنند.

البته همانطور که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم، بازی های شبیه سازی اندروید بسیار متنوع هستند و تنها به لیست هایی که نام بردیم محدود نمی شوند. به طور مثال Euro Truck Evolution از جمله بازی های جذاب شبیه سازی رانندگی است که در هیچکدام از لیست های بالا قرار ندارد اما علاقمندان به رانندگی با تریلی می توانند از آن لذت ببرند. بنابراین با توجه به این گستردگی شانس خوبی برای پیدا کردن بازی مورد علاقه خود در این دسته بندی دارید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.