بازی های شبیه سازی

در زندگی کارها و فعالیت های زیادی مثل خلبانی، رانندگی با ماشین سنگین، آشپزی حرفه ای، چتر بازی و... وجود دارند که دوست داریم به آن ها بپردازیم و یا حداقل برای یک بار هم که شده آن ها را تجربه کنیم ولی به دلایلی مثل هزینه ی بالا یا مهارت هایی که نیاز دارند دور از دسترس ما هستند. بازی های شبیه ساز برای جبران همین کمبود ساخته شده اند و درواقع بخشی از دنیای واقعی را شبیه سازی می کنند.

با استفاده از بازی های این دسته می توانید مشاغل و حرفه های مختلف را در یک زندگی مجازی تجربه کنید. مثلاً خودتان را جای یک خلبان هلیکوپتر یا هواپیما های مسافربری، یک راننده تاکسی یا ماشین سنگین، یک سرآشپز حرفه ای که وقت سر خاراندن هم ندارد و یا یک شهردار که باید شهری بزرگی را مدیریت کند و مشغول شهرسازی است، گذاشته و فعالیت هایی که هر کدام از آن ها انجام می دهند را تجربه کنید. حتی می توان پا را هم فراتر از این ها گذاشت و زندگی را از دید حیوانات مختلف مثل سگ و گربه های خانگی، کلاغ هایی که روی شهر پرواز می کنند، گرگ هایی که در دل کوه زندگی می کنند و… تماشا کرد.

بسیاری از بازی های شبیه ساز بیش از این که برای تفریح ساخته شده باشند، کاربرد آموزشی دارند. مثلاً در بسیاری از کشورها خلبان ها یا کسانی که قصد یادگیری رانندگی با وسایل نقلیه مختلف را دارند، برای تمرین از شبیه ساز اتوبوس، شبیه ساز اتومبیل و... استفاده می کنند که یکی از معروف ترین نمونه های آن شبیه ساز پرواز معروف شرکت مایکروسافت است. یا مثلاً اگر می خواهید فرزند تان را با مشاغل مختلف مثل دندان پزشکی، آشپزی، جراحی، نجاری، مدیریت رستوران و… آشنا کنید این دسته از بازی ها حسابی به کارتان می آیند.

بازی های شبیه سازی معروفی تا به امروز برای پلتفرم های مختلف (از جمله موبایل) ساخته شده اند که از بین آن ها می توان به سیم سیتی، سیمز، هی دی، فارم ویل و… اشاره کرد.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟