بازی های ورزشی

خیلی از ما هیجان ورزش را دوست داریم، مخصوصاً اگر پای ورزش‌های رقابتی و محبوبی مثل فوتبال، بسکتبال، تنیس، گلف و… در میان باشد. اما بگذارید روراست باشیم؛ اکثر ما شانس تجربه‌ی این ورزش‌ها در سطح نزدیک به حرفه‌ای هم نداریم! این‌جاست که بازی‌های ورزشی به کمک ما می‌آیند. دسته‌ی بازی‌های ورزشی خود از درون بازی‌های شبیه‌ساز متولد شده ولی به علت گستردگی زیاد و محبوبیت بالایی که داشت تبدیل به یک دسته‌ی مستقل شد.

احتمالاً فیفا، PES، NBA 2K و … اولین بازی‌هایی باشند که از این دسته به ذهن شما می‌رسد ولی آثار موجود در این دسته فراتر از این‌هاست. همان‌طور که از اسم این دسته بر می‌آید هر بازی‌ ای که در مورد یکی از ورزش‌های موجود در دنیا باشد، در این دسته قرار می‌گیرد. بازی‌های ورزشی جدای این که در مورد چه ورزشی باشند، از لحاظ نزدیک بودن به واقعیت نیز انواع مختلفی دارند.

اولین نوع از بازی‌های ورزشی شبیه‌سازهایی هستند که سعی می‌کنند تا حد ممکن نزدیک به واقعیت باشند. بازی‌هایی مثل Dream League، فیفا، PES، NBA 2K و… در این دسته قرار می‌گیرند. این نوع از بازی‌ها معمولاً کنترل‌های پیچیده و گرافیک بالایی دارند و مهارت شما در کنترل کردن بازیکنان و طراحی استراتژی برای بردن را می‌سنجند.

دومین نوع بازی‌هایی هستند که از ترکیب با بازی‌های تفننی ساخته می‌شوند و المان‌های خاصی از یک ورزش را قرض می‌گیرند. در این نوع از بازی‌ها معمولاً باید سعی کنید رکورد خودتان را بهتر و بهتر کنید. این بازی‌ها کنترل‌های ساده‌ای دارند و بیشتر تمرکز و صبر شما را به چالش می‌کشند. بازی‌هایی مثل Soccer Stars، Score Hero و… از این نوع هستند.

سومین نوع بازی‌هایی هستند که از ترکیب با بازی‌های استراتژی ساخته می‌شوند و شما دیگر کنترل بازیکنان را در دست ندارید و معمولاً باید یک تیم را مدیریت کنید. این نوع از بازی‌ها توانایی مدیریت شما را می‌سنجند و در آن‌ها باید حواستان به معیارهایی مثل سطح انرژی بازیکنان، ترکیب مورد استفاده، امکانات تیم، توانمندی‌های رقبا و… باشد. بازی‌های این چنینی معمولاً آنلاین هستند و در آن ها باید با بازیکنان واقعی رقابت کنید. کلابی، Online Soccer Manager، فوتبال فانتزی و… از این نوع هستند.

شما می‌توانید جدیدترین بازی‌های ورزشی را از مایکت با اینترنت نیم بها دانلود و نصب کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟