برنامه های امور مالی

تراکنش های مالی و کارهای بانکی روزمره (مثل انتقال وجه یا پرداخت اقساط و عوارض)، با وجود موبایل های هوشمند کمتر از کارهایی مثل دم کردن چای، مسواک زدن یا انتخاب و پوشیدن لباس برای یک مهمانی از ما زمان می گیرد. درواقع اگر زمانی برای انتقال پول نیاز بود تا نزدیک ترین بانک برویم، مدتی در صف منتظر بمانیم و بعد از پر کردن فرم کارمان تمام شود، حالا در کمتر از ۹۰ ثانیه می توانیم پول کارت به کارت کرده یا قبض هایمان را پرداخت کنیم؛ حتی با در نظر گرفتن پروسه ی دریافت رمز پویا!

بخشی از برنامه های دسته بندی مالی را اپلیکیشن های مربوط به بانکداری و پرداخت الکترونیک تشکیل می دهند. برنامه هایی مثل آپ، ایوا، کیپاد، همراه کارت، ست، سکه، تاپ و… در این گروه قرار می گیرند به اضافه ی این که باید اپلیکیشن همراه بانک بانک هایی مثل ملت، پاسارگاد، صادرات، ملت و… را هم به این لیست اضافه کنید. با استفاده از این اپلیکیشن ها می توانید انتقال وجه از طریق حواله و یا کارت به کارت انجام بدهید، قبض هایتان را پرداخت کنید، اگر از درگاه های اینترنتی خرید می کنید رمزپویا دریافت کنید، شارژ تلفن همراه بخرید، موجودی بگیرید، حساب و کتاب چک هایتان را داشته باشید، اقساط و عوارض جاده و اتوبان را پرداخت کنید و.... .

اپلیکیشن های پرداخت حتی قابلیت هایی مثل خرید بلیت هواپیما و قطار، کمک به کمیته امداد و خیریه های دیگر و خرید بیمه را هم دارند. همچنین می توانید از قابلیت کیف پول آن ها نیز استفاده کرده و با شارژ کردن کیف پول خود در موقعیت های مختلف به جای این که درگیر فرایند پرداخت شوید، مستقیم از کیف پول مجازیتان استفاده کنید. این کار کمک می کند تا کمتر درگیر کلاهبرداری و فیشینگ از طریق درگاه های پرداخت جعلی (که به جای درگاه های شناخته شده سیستم شاپرک مثل سداد یا بانک سامان ساخته می شوند و سعی در فریب کاربران دارند) شوید.

گروهی دیگری از اپلیکیشن های این دسته، مربوط به حسابداری و مدیریت مالی می شوند. این اپلیکیشن ها در نقش حسابدار همراه شما ظاهر شده و کمک می کنند تا هوش مالی خود را بالا برده و مخارج و هزینه ها را مدیریت کنید. فرقی نمی کند که کسب و کاری داشته باشید و بخواهید حساب دخل و خرجتان را داشته باشید یا صرفاً دنبال یک برنامه ی مدیریت مالی شخصی باشید، اپلیکیشن های زیادی هستند که می توانید مطابق نیازتان از آن ها استفاده کنید. با استفاده از این اپلیکیشن ها می توانید برای هر سال یا ماه بودجه ی معینی تعیین کرده و مطابق آن هزینه کنید و در بازه های مختلف میزان سرمایه و پولی که دارید را آنالیز کنید.

فرقی نمی کند که به یک حسابدار شخصی نیاز دارید، می خواهید اپلیکیشن موبایل بانک موردنظرتان را نصب کنید یا به یکی از اپلیکیشن های پرداخت نیاز دارید، همه ی این ها را می توانید در دسته بندی مالی مایکت پیدا کرده و دانلود و نصب کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟