خانه برنامه‌ها امور مالی

برنامه های مالی و همراه بانک‌ها

رمز پویا و دیگر برنامه‌های بانک‌ها در کنار برنامه آپ و برنامه ۷۲۴ در این دسته قرار می‌گیرند. این دسته نیاز به معرفی ندارد تنها براساس نیازتان انتخاب و دانلود کنید. دقت کنید همواره نسخه جدید این برنامه‌ها را از منبع معتبر دریافت کنید.

به لطف پیشرفت گوشی‌های هوشمند، دیگر مثل گذشته برای انجام کارهایی مانند پرداخت قبض، خرید شارژ، انتقال پول با کارت به کارت، تهیه بلیط و ... نیازی به مراجعه به بانک‌ها و دفاتر خدماتی نیست و کاربران می‌توانند همه‌چیز را زیر انگشتان خود داشته باشند. در واقع در کنار سهولت در استفاده، مهم‌ترین ویژگی برنامه های امور مالی را می‌توان همین مسئله صرفه‌جویی در زمان و وقت دانست.

اگرچه عمده این برنامه‌ها در مرحله اول برای انجام کارهای ساده و امور بانکی طراحی شده بودند، اما حالا امکانات بسیار گسترده‌ای را در آنها می‌توان پیدا کرد تا در کنار پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن های اموری مالی هم از ضروری‌ترین ابزارها روی هر تلفن هوشمندی باشند.

این نرم‌افزارها طی چند سال اخیر، تا حد زیادی توسعه پیدا کرده و از حسابداری شخصی تا خرید و فروش رمزارزها یا خرید بلیط هواپیما و هتل، امکاناتی بسیار فراتر از انتقال وجه، خرید شارژ و پرداخت قبض را ممکن می‌کنند.

دانلود بهترین برنامه های امور مالی

اپلیکیشن های امور مالی در چندین دسته مختلف قرار می‌گیرند که موارد زیر از مهم‌ترین‌ها هستند:

همراه بانک ها

همراه بانک ها را می‌توان از مهم‌ترین اپ های اموری مالی معرفی کرد؛ نرم‌افزارهایی که روی هر تلفن هوشمندی، حداقل یکی از آنها نصب شده است! این اپلیکیشن‌ها که به صورت رسمی توسط خود بانک‌ها طراحی شده‌اند، اغلب خدمات بانکی را به صورت غیر حضوری ارائه کرده و با جلوگیری از حضور در بانک، در وقت شما تا حد زیادی صرفه‌جویی می‌کند. در کنار صرفه‌جویی در زمان، مهم‌ترین ویژگی این برنامه‌ها را می‌توان امنیت بسیار بالا دانست؛ اپلیکیشن های همراه بانک با آخرین استانداردها و فناوری‌های روز توسعه یافته‌اند تا تحت هیچ شرایطی، سوء استفاده از اطلاعات کاربران امکان‌پذیر نباشد.

فارغ از اینکه کدام همراه بانک را روی موبایل خود نصب می‌کنید، معمولا امکانات گسترده‌ای مانند انتقال وجه، مدیریت حساب، گردش حساب، انسداد کارت، مشاهده آمار دقیق تراکنش‌ها، پرداخت تسهیلات، مدیریت چک‌ها و ... پیش روی شما خواهد بود. به علاوه، از تمام همراه بانک ها می‌توان برای خرید شارژ موبایل و بسته اینترنت استفاده کرد؛ برخی نرم‌افزارها هم امکانات گسترده‌تری دارند و در کنار موارد معمول، خدمات دیگری مانند پرداخت بیمه، پرداخت قبض تلفن، کمک به خیریه و ... را هم می‌توان پیدا کرد. همراه بانک پاسارگاد، بلوبانک سامان، همراه بانک پارسیان، همراه بام ملی، همراه بانک ملت و ... برخی از این موارد هستند.

در آن سو، یکی دیگر از مواردی که همه‌روزه بسیاری از کاربران با آن درگیر هستند، خریدهای اینترنتی و نیاز به رمز دوم است. معمولا در تمام درگاه‌های اینترنتی یا سیستم‌های پرداخت آنلاین، گزینه‌ای برای دریافت رمز دوم به صورت پیامکی وجود دارد، اما اگر در شرایطی باشیم که آنتن وجود نداشته باشد، چگونه می‌خواهیم پرداخت‌های خود را انجام دهیم؟ بدین منظور، بعضی بانک‌ها با طراحی جداگانه اپلیکیشن رمزساز، اقدام به حل این مشکل کرده‌اند تا در کسری از زمان بتوانید رمز دوم پویای خود را داشته باشید. رمزنت بانک شهر، رمزبان بانک ملی و رمزنگار بانک ملت، برخی از اپلیکیشن های اموری مالی در زمینه دریافت رمز پویا هستند.

برنامه های مالی و همراه بانک‌ها

پیشخوان خدمات الکترونیک

اگرچه همراه بانک ها می‌توانند بسیاری از نیازهای روزمره کاربران را برطرف کنند، اما خدمات مالی و حوزه پرداخت به قدری وسیع هستند که نمی‌توان تمام آنها را در هیچ‌کدام از اپلیکیشن‌های بانک‌های رسمی کشور پیدا کرد؛ همین مسئله نیز باعث شده تا نرم افزار های امور مالی کاربردی زیادی توسط شرکت‌های مختلف توسعه یابد که انجام کارهای مختلف را بسیار ساده می‌کنند.

خدمات این برنامه‌ها به موارد ساده‌ای مانند انتقال وجه یا خرید شارژ و پرداخت قبض، محدود نیستند و از خرید بلیط هواپیما و قطار تا پرداخت جرائم رانندگی، خرید غذا، مشاهده موجودی حساب بانکی، سرویس چک‌های صیادی، رزرو هتل و شرکت در پویش‌های نیکوکاری را می‌توان در آنها پیدا کرد. موارد زیر، از بهترین اپ های اموری مالی در این حوزه محسوب می‌شوند:

  • آپ: نرم افزار امور مالی «آپ» یکی از مهم‌ترین‌ها بوده و در محیطی کاربرپسند، انجام کارهای مختلفی مانند انتقال وجه، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته اینترنت، خرید انواع بیمه، خرید بلیط اتوبوس، هواپیما، قطار و ... را امکان‌پذیر می‌کند. آپ همچنین بیش از ۷ میلیون دانلود فعال در مایکت دارد و همین مسئله، نشان‌دهنده محبوبیت آن است.
  • همراه کارت: در این برنامه که بیش از 2 میلیون دانلود فعال در مایکت دارد نیز کلیه کارهای روزمره مانند انتقال وجه، پرداخت خلافی خودرو، خرید شارژ، مشاهده 10 گردش آخر حساب، پرداخت عوارض آزاداهی و ... را می‌توان پیدا کرد. همراه کارت همچنین ورود اطلاعات کارت‌های مختلف با استفاده از دوربین تلفن همراه هم ممکن می‌کند تا در زمان شما تا حد زیادی صرفه‌جویی شود.
  • 724:اگر به دنبال بهترین برنامه امور مالی با محیط کاربرپسند هستید که بتواند تمام نیازهای شما در زمینه پرداخت آنلاین را برطرف کند، اپلیکیشن 724 هم گزینه مناسبی خواهد بود. این نرم‌افزار همچنین یک کیف پول الکترونیک دارد که علاوه بر امکان شارژ مستقیم، با انجام کارهای مختلف مانند خرید شارژ، پرداخت قبض و ... می‌توان شارژ هدیه دریافت و از آن برای انجام کارهای مختلف، استفاده کرد.

رمز ارزها

طی چند سال گذشته، رمز ارزها یا همان پول‌های دیجیتال هم محبوبیت زیادی میان کاربران پیدا کرده‌اند. بدون شک، ورود به این حوزه و سرمایه‌گذاری در آن نیازمند تجربه و دانش فراوان است، اما تعداد افراد فعال در این حوزه هم کم نیست و همین مسئله باعث شده تا اپلیکیشن های زیادی برای مدیریت و خریدوفروش آنها توسعه پیدا کند. این برنامه‌ها همچنین با ارائه ابزارهای مخصوص، رصد آنلاین وضعیت بازار را ممکن کرده و آخرین اخبار در حوزه ارزهای دیجیتال را در اختیار شما قرار می‌دهد تا آسان‌تر قادر به تصمیم‌گیری باشید.

اگر نیاز به آموزش‌های مخصوص این حوزه داشتید هم جای نگرانی نیست، چرا که بسیاری از اپلیکیشن‌های این حوزه مانند «اکسکوینو» با انتشار منظم مقالات جدید، تلاش دارند تا دانش علاقه‌مندان به این حوزه را افزایش دهند. موارد زیر را می‌توان در زمره بهترین برنامه های امور مالی مرتبط با پول‌های دیجیتالی قرار داد:

  • نوبیتکس: بی‌شک نوبیتکس با 700 هزار دانلود فعال در مایکت، مشهورترین صرافی آنلاین در داخل کشور است که در محیطی کاربرپسند و البته حرفه‌ای، به شما اجازه می‌دهد انواع ارزهای دیجیتال را در بستری مطمئن، به صورت آنلاین خرید و فروش کنید. سهولت در استفاده و همچنین سادگی عملیات خرید و فروش انواع ارزها هم از دیگر ویژگی‌هایی است که نوبیتکس را از دیگر اپلیکیشن‌ها، متمایز می‌کند.
  • بیت‌پین: اگر به دنبال یک بازار معاملاتی حرفه‌ای با محیطی فارسی هستید که در آن بتوان انواع ارزهای دیجیتال را در بستری مطمئن و سریع خرید و فروش کرد، گزینه‌ای بهتر از بیت‌پین پیدا نخواهید کرد. امکان رصد لحظه‌ای قیمت و پشتیبانی قوی هم از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن محبو باست.
  • رمزینکس: به عنوان یک گزینه پیشنهادی دیگر در میان برنامه های اموری مالی حوزه پول دیجیتال، رمزینکس با بیش از 200 هزار دانلود فعال هم می‌تواند یکی از موارد مناسب باشد. پشتیبانی 24 ساعته، کارمزد پایین، امکان قفل‌گذاری با اثر انگشت و خرید و فروش سریع و آسان ارز دیجیتال را می‌توان از مهم‌ترین ویژگی‌های این اپلیکیشن دانست.

بورس و سرمایه گذاری آنلاین

صحبت در مورد اپلیکیشن های امور مالی بدون اشاره به برنامه‌های مربوط به بورس و سرمایه‌گذاری، هیچ لطفی ندارد؛ نرم‌افزارهایی که با آنها می‌توان ضمن اطلاع کامل از آخرین وضعیت شاخص‌های مختلف بورس، برای خرید و فروش سهام مختلف نیز اقدام کرد. نکته قابل توجه در مورد نرم افزارهای بورسی اندروید، وجود بخشی اختصاصی برای پیش‌بینی و تحلیل خودکار وضعیت سهام و شاخص‌های مختلفی است تا کاربران، پیش از اقدام برای خرید یا فروش سهام خود، بتوانند سود یا زیان احتمالی خود را پیش‌بینی کنند.

اگر به دنبال بهترین برنامه بورس اندروید هستید، اپلیکیشن های زیر با بیش از 200 هزار دانلود فعال در مایکت، از بهترین موارد هستند:

  • تحلیلگر بورس: این یکی از محبوب‌ترین برنامه های امور مالی در حوزه سرمایه‌گذاری و بازار بورس است که به صورت مرتب، به‌روزرسانی شده و امکاناتی گسترده از جمله تحلیل فنی و تکنیکال خودکار، ترسیم خطوط مقاومت و حمایت، نمایش آخرین قیمت معاملات و آموزش دقیق بورس و مفاهیم آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
  • کیان دیجیتال: این برنامه محبوب نیز ضمن ارائه تمام امکاناتی که یک اپلیکیشن بورسی داره، به شما کمک می‌کند تا در صندوق‌های مختلف با سودهای بالا سرمایه‌گذاری کرده و کمترین میزان از کارمزد را پرداخت کنید. به علاوه، کاربران می‌توانند تمام مفاهیم مربوط به سرمایه‌گذاری و بورس را فرا بگیرند.

حسابداری شخصی

حتما برای شما هم پیش آمده که پیش از تمام شدن ماه، جیب‌تان خالی شود و از خودتان بپرسید که حقوق‌تان را طی این چند روز بابت چه چیزی هزینه کرده‌اید؟ برخی افراد هم در مدیریت هزینه‌های خود ضعیف هستند و دائما در حال محاسبه خرج ‌و مخارج خود هستند تا در مورد فعالیت‌های خود بهتر بتوانند تصمیم‌گیری کنند. همین مسائل نیز باعث شده تا طی چند سال اخیر، اپلیکیشن های حسابداری شخصی به یکی از محبوب‌ترین برنامه های امور مالی تبدیل شوند.

در این برنامه‌ها که خوشبختانه نمونه فارسی آنها بسیار زیاد است، شما می‌توانید تمام خرج ‌و مخارج روزانه، هفتگی و ماهانه خود را در دسته‌بندی‌های مختلف و به صورت کاملا دقیق، ثبت کرده و اطلاعات مربوط وام‌ها، اقساط، چک‌ها و ... را هم زیر انگشتان خود داشته باشید. در صورتی که به اطلاعات پیشرفته‌تر مانند ترازنامه، صورتحساب‌های ماهانه و ... احتیاج داشته باشید هم این برنامه‌ها به کمک شما می‌آیند. اما کدام نرم‌افزارها جزو بهترین اپلیکیشن های حسابداری شخصی هستند؟

  • حسابداری پارمیس همراه: یکی از کامل‌ترین برنامه های حسابداری شخصی اندروید، «پارمیس همراه» است. این اپلیکیشن پیشرفته به شما کمک می‌کند که یک صندوق و کیف پول با موجودی دلخواه را تعیین کرده و تمام تراکنش‌ها، هزینه‌ها و پول‌های دریافتی و پرداختی را با ذکر دقیق تاریخ و توضیحات وارد کنید.
  • حسابداری شخصی هلو: از نظر فنی، تفاوت چندانی میان این برنامه و پارمیس همراه وجود ندارد و افرادی که نرم افزار حسابداری شخصی هلو را روی موبایل خود نصب می‌کنند، به تمام امکاناتی که یک نرم افزار حسابداری جامع دارد، دسترسی خواهند داشت.

مدیران کسب‌وکارها و بازاری‌ها، زیاد از دسته چک استفاده می‌کنند و زیاد بودن تعداد چک‌ها، مدیریت آن‌ها را دشوار می‌کند. خوشبختانه، در این زمینه‌ها هم اپلیکیشن‌های زیادی طراحی شده‌اند که دسته‌بندی و مدیریت آسان چک‌ها را امکان‌پذیر می‌کنند.

نرم افزار «چک من» با بیش از 20 هزار دانلود فعال در مایکت، یکی از محبوب‌ترین برنامه‌هایی است که می‌تواند چک‌های ماهانه را روی نمودار نمایش داده و بخش بایگانی چک‌های برگشتی، پاس‌شده و ... به شما کمک می‌کند که تمام فعالیت‌های خود را به بهترین شکل ممکن زیر نظر داشته باشید.

مشاهده بیشتر
× دانلود مایکت

مرجع دانلود بازی‌‌ها و برنامه‌‌های اندرویدی

× دانلود مایکت

درحال دانلود اپلیکیشن مایکت

0%

Save File