برنامه های آب و هوا

اطلاع از وضعیت آب و هوا چیزی است که تقریباً همه ی ما به آن نیاز داریم. طی سال های اخیر برنامه های هواشناسی اندروید و ویجت های اعلام وضعیت آب و هوا به طور مداوم پیشرفت کرده اند و حالا با برنامه هایی روبرو هستیم که با دقت بالایی وضع آب و هوا را به صورت زنده در اختیار می گذارند.

اولین تجربه ی پیش بینی آب و هوا توسط انسان ها به سال ۶۵۰ قبل از میلاد برمیگردد؛ زمانی که بابلی ها با بررسی تغییر وضعیت ابرها و دانش ستاره شناسی این کار را انجام می‌دادند. اولین گزارش زنده ی رادیویی در این زمینه توسط سازمان هواشناسی آمریکا در سال ۱۹۲۵ میلادی در یکی از ایستگاه های رادیویی بوستون انجام شد.

با ظهور کامپیوترهای پیشرفته کم کم مدلسازی ها دقیق تر و پیشرفته تر شده تا جایی که امروزه می توانیم مشخصه هایی از شرایط جوی مثل دما به سانتیگراد، میزان رطوبت نسبی، سرعت و جریان باد، احتمال بارندگی، فشار هوا و امکان وقوع سیل، طوفان، بوران و... را در تمام شهرهای کشور از جمله تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، دزفول، خراسان رضوی را با دقت بالایی در ۲۴ ساعت شبانه روز و حتی برای چند روز بعد پیش بینی کنیم.

اپلیکیشن های دسته ی آب و هوا با استفاده از اطلاعات سرویس های هواشناسی و ماهواره ها همه ی اطلاعات گفته شده را به طور زنده در اختیار شما قرار می دهند و از این طریق می توانید به روز رسانی لحظه ای شرایط جوی را دریافت، این برنامه ها گزارش های دقیق هواشناسی را برای ۳ تا ۷ روز آینده ارائه می کنند. اکثر این برنامه ها در صورت وقوع شرایط اضطراری به شما هشدار می دهند و اگر در شهرهایی زندگی می کنید که امکان وقوع سیل یا طوفان یا بارش های سنگین زیاد است داشتن یکی از برنامه های این دسته را پیشنهاد می کنیم.

از معروف ترین سرویس ها و برنامه های برنامه وضعیت آب و هوا اندروید که می‌توانید روی گوشی خود نصب کنید، می‌توان به Accu Weather، Google Weather، Yahoo Weather و… اشاره کرد. شما می توانید جدیدترین برنامه های این دسته را از مایکت دانلود و نصب کنید.

اپلیکیشن های اندرویدی پیش بینی وضعیت آب و هوا چقدر دقیق هستند؟

با توجه به نتایج آخرین بررسی ها پیش بینی هفت روزه این برنامه ها معمولا بیش از ۸۰ درصد و پیش بینی های پنج روزه معمولا بیش از ۹۰ درصد دقت دارند.

بهترین اپلیکیشن های اندرویدی پیش بینی آب و هوا کدام اند؟

از Weather forecast و AccuWeather می توان به عنوان بهترین برنامه های اندرویدی پیش بینی آب و هوا نام برد.

چگونه می توان از وضعیت آلودگی شهرهای ایران مطلع شد؟

شما می توانید با دانلود برنامه هایی مثل اتمسفر و یا هواسنج از آخرین وضعیت آلودگی تهران، اصفهان و سایر شهرهای ایران مطلع شوید.

بهترین برنامه های اندرویدی زلزله نگاری کدام اند؟

برای اطلاع از شدت زلزله های ایران و جهان و همچین آمادگی در برابر زلزله می توانید از برنامه هایی مثل: لرزه نگار و Earthquake Alert استفاده کنید.

بهترین نرم افزار نجوم و رصد ستارگان (کاوش در آسمان شب) کدام است؟

برای مشاهده ستارگان و رصد اتفاقات نجومی می توانید اپلیکیشن اختصاصی ناسا (NASA) را از مایکت دانلود کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟