خانه برنامه‌ها آب و هوا

برنامه های آب و هوا

این روزها استفاده از گوشی برای چک کردن دمای هوا و شرایط آب و هوا امری طبیعی است. البته بعضی برنامه‌های آب و هوا هشدارها و اطلاعات بیشتری نیز ارائه می‌کنند که مایکت آن‌ها را رایگان ارائه می‌دهد.

حتما برای شما هم پیش آمده که قصد بیرون رفتن از خانه را داشته و بخواهید از وضیت آب‌وهوا اطلاع داشته باشید. اگرچه سایت‌های هواشناسی و اخبار می‌توانند منبع خوبی برای اطلاع از وضعیت هوا باشند، اما اپلیکیشن های موبایلی این حوزه به اندازه‌ای رشد داشته‌اند که به کمک آنها، در هر لحظه بتوان از وضعیت دقیق آب و هوا و همچنین شرایط جوی مطلع شد. کاربران همچنین این امکان را دارند که با اضافه کردن ویجت‌ها به صفحه اصلی گوشی، بدون نیاز به باز کردن برنامه‌ها و صرفا با اتصال به اینترنت، آخرین وضعیت را مشاهده کنند.

اطلاعاتی که داخل برنامه آب و هوا نمایش داده می‌شود، فقط به دمای هوا محدود نیست و بسته به نوع برنامه، معمولا جزئیات بسیار بیشتری از وضعیت هوایی هر منطقه و شهر مانند آفتابی یا ابری بودن هوا، درصد رطوبت، سرعت وزش باد، میزان آلودگی هوا، ارتفاع از دریا و ... نیز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. شما همچنین با دانلود برنامه آب و هوا می‌توانید تعداد نامحدودی شهر را به برنامه مورد نظر اضافه کرده و در هر ساعت از شبانه‌روز، شرایط جوی را به صورت لحظه‌ای مشاهده کنید.

یکی دیگر از امکانات بسیار خوبی که اپلیکیشن آب و هوا اندروید و دیگر سیستم‌عامل‌ها دارد، پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا با به‌کارگیری الگوریتم‌های پیچیده و استفاده از داده‌های مربوط به ایستگاه‌های مختلف سراسر جهان است؛ مدت زمان پیش‌بینی البته بسته به هر نرم‌افزار می‌تواند متفاوت باشد. مثلا اپلیکیشن آب و هوا Yahoo Weather، اطلاعات مربوط به 10 روز آینده را نمایش می‌دهد، در حالی که این میزان در برخی برنامه‌ها به 15 روز هم می‌رسد. خوشبختانه این برنامه‌ها به اندازه‌ای دقیق هستند که بتوان از اطلاعات آنها برای برنامه‌ریزی سفر، پیک‌نیک و ... استفاده کرد.

برنامه های اب و هوا، زیرشاخه‌های دیگری هم دارد که اپلیکیشن های هوا و فضا و همچنین برنامه‌های لرزه‌نگار، از مهم‌ترین‌ها هستند. با استفاده از برنامه های هوا و فضا یا نجوم، شما این امکان را خواهید داشت که ضمن آشنایی با اجرام آسمانی، از آخرین اخبار این حوزه نیز مطلع شوید؛ اپلیکیشن اختصاصی NASA از جمله همین موارد است. کاربران همچنین با نصب نرم‌افزارهای لرزه‌نگار مانند «ایران لرزه» می‌توانند از زمان و جزئیات مربوط به آخرین زمین‌لرزه‌هایی که در شهرهای مختلف ایران رخ داده است، مطلع شوند. اپلیکیشن Earthquake Alert نیز اطلاعات به‌روز و کاملی را در مورد زمین‌لرزه‌های مختلف جهان در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

بهترین برنامه های آب و هوا

تا به امروز، اپلیکیشن های زیادی در زمینه پیش‌بینی وضعیت آب و هوا ارائه شده است که در ادامه، چند مورد از بهترین موارد را بیان می‌کنیم:

  • GO Weather: اپلیکیشن هواشناسی Go Weather با توانایی پیش‌بینی وضعیت آب و هوا تا 15 روز آینده در تمام شهرهای مختلف دنیا، یکی از محبوب‌ترین‌ها در مایکت به حساب می‌آید و بیش از 300 هزار دانلود فعال دارد. این برنامه همچنین محیط کاربری زیبا با افکت‌هایی جذاب داشته و کاربران می‌توانند ویجت آن را به منظور مشاهده راحت‌تر وضعیت هوایی، روی صفحه گوشی مشاهده کنند.
  • Weather & Clock Widget for Android: این مورد، جزو بهترین برنامه اب و هوا اندروید با امکان قرار دادن ویجت زیبای آن بر روی صفحه گوشی است که می‌تواند اطلاعات بسیار کاملی در مورد آب‌وهوا را به صورت درلحظه ارائه کند. دقت بالای اطلاعات این برنامه همچنین این اطمینان را به شما می‌دهد که بتوانید از داده‌های آن برای برنامه‌ریزی انجام کارها استفاده کنید.
  • Accuweather: برنامه آب و هوا Accuweather با بیش از 300 هزار دانلود فعال در مایکت، یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن های این حوزه است که ضمن پیش‌بینی وضع هوا تا 15 روز آینده، اطلاعات بسیار خوبی در مورد میزان رطوبت، شرایط جوی، آلودگی، سرعت وزش باد و ... را در اختیارتان قرار می‌دهد. این برنامه همچنین دائما در حال به‌روزرسانی بوده و کمترین اختلال را دارد.
  • Weather forecast: این اپلیکیشن، یکی دیگر از بهترین برنامه های پیش بینی وضعیت آب و هوا است که می‌تواند اطلاعات بسیار خوبی از اوضاع جوی و دمای هوا را به شما نشان دهد. کاربران علاوه بر امکان انتخاب دستی شهر مورد نظر، می‌توانند GPS خود را فعال کرده و ظرف چند ثانیه، به صورت لحظه‌ای از دمای هوا مطلع شوند.
  • برنامه های آب و هوا
  • Weather: این برنامه اب و هوا کاربردی، علاوه بر دقت بسیار خوبی که در نمایش اطلاعات لحظه‌ای دارد، ویجتی اختصاصی و زیبا هم دارد که با قرار دادن آن بر روی صفحه گوشی می‌توان در کمترین زمان، از آخرین وضعیت هوا مطلع شد.
  • Yahoo Weather: اگر به دنبال نرم‌افزاری با محیط گرافیکی جذاب‌تر هستید، بهتر است اپلیکیشن آب و هوا یاهو را امتحان کنید. اطلاعات این برنامه معمولا خیلی دقیق هستند؛ به‌خصوص مواردی که مربوط به بارش باران، ابری بودن هوا و ... را نشان می‌دهد. با دانلود برنامه آب و هوا یاهو از مایکت، می‌توانید همیشه تازه‌ترین و دقیق‌ترین اطلاعات از شرایط جوی شهرهای مختلف را زیر انگشتان‌تان داشته باشید.
  • ماهواره هواشناسی: برای افرادی که می‌خواهند یک برنامه هواشناسی ایرانی را روی تلفن هوشمند خود نصب کنند، احتمالا انتخابی بهتر از اپلیکیشن «ماهواره هواشناسی» با بیش از 70 هزار دانلود فعال وجود نخواهد داشت. این برنامه ضمن توانایی پیش‌بینی هوا تا 24 روز آینده، از تصاویر ماهواره‌ای و سه‌بعدی برای نمایش بهتر شرایط جوی استفاده کرده و ویجت اختصاصی آن، اطلاع لحظه‌ای از شرایط جوی را نیز آسان می‌کند.
  • هواشناسی: برنامه «هواشناسی» یکی از بهترین اپلیکیشن های فارسی این حوزه است که با محیط گرافیکی جذاب و امکانات فراوان خود، هر آنچه از یک نرم افزار آب و هوا انتظار دارید را در اختیارتان قرار دهد.
مشاهده بیشتر

اپلیکیشن های اندرویدی پیش بینی وضعیت آب و هوا چقدر دقیق هستند؟

با توجه به نتایج آخرین بررسی ها پیش بینی هفت روزه این برنامه ها معمولا بیش از ۸۰ درصد و پیش بینی های پنج روزه معمولا بیش از ۹۰ درصد دقت دارند.

بهترین اپلیکیشن های اندرویدی پیش بینی آب و هوا کدام اند؟

از Weather forecast و AccuWeather می توان به عنوان بهترین برنامه های اندرویدی پیش بینی آب و هوا نام برد.

چگونه می توان از وضعیت آلودگی شهرهای ایران مطلع شد؟

شما می توانید با دانلود برنامه هایی مثل اتمسفر و یا هواسنج از آخرین وضعیت آلودگی تهران، اصفهان و سایر شهرهای ایران مطلع شوید.

بهترین برنامه های اندرویدی زلزله نگاری کدام اند؟

برای اطلاع از شدت زلزله های ایران و جهان و همچین آمادگی در برابر زلزله می توانید از برنامه هایی مثل: لرزه نگار و Earthquake Alert استفاده کنید.

بهترین نرم افزار نجوم و رصد ستارگان (کاوش در آسمان شب) کدام است؟

برای مشاهده ستارگان و رصد اتفاقات نجومی می توانید اپلیکیشن اختصاصی ناسا (NASA) را از مایکت دانلود کنید.

× دانلود مایکت

مرجع دانلود بازی‌‌ها و برنامه‌‌های اندرویدی

× دانلود مایکت

درحال دانلود اپلیکیشن مایکت

0%

Save File