برنامه های آب و هوا

اطلاع از وضعیت آب و هوا چیزی است که تقریباً همه ی ما به آن نیاز داریم. طی سال های اخیر برنامه های هواشناسی اندروید و ویجت های اعلام وضعیت آب و هوا به طور مداوم پیشرفت کرده اند و حالا با برنامه هایی روبرو هستیم که با دقت بالایی وضع آب و هوا را به صورت زنده در اختیار می گذارند.

اولین تجربه ی پیش بینی آب و هوا توسط انسان ها به سال ۶۵۰ قبل از میلاد برمیگردد؛ زمانی که بابلی ها با بررسی تغییر وضعیت ابرها و دانش ستاره شناسی این کار را انجام می‌دادند. اولین گزارش زنده ی رادیویی در این زمینه توسط سازمان هواشناسی آمریکا در سال ۱۹۲۵ میلادی در یکی از ایستگاه های رادیویی بوستون انجام شد.

با ظهور کامپیوترهای پیشرفته کم کم مدلسازی ها دقیق تر و پیشرفته تر شده تا جایی که امروزه می توانیم مشخصه هایی از شرایط جوی مثل دما به سانتیگراد، میزان رطوبت نسبی، سرعت و جریان باد، احتمال بارندگی، فشار هوا و امکان وقوع سیل، طوفان، بوران و... را در تمام شهرهای کشور از جمله تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، دزفول، خراسان رضوی را با دقت بالایی در ۲۴ ساعت شبانه روز و حتی برای چند روز بعد پیش بینی کنیم.

اپلیکیشن های دسته ی آب و هوا با استفاده از اطلاعات سرویس های هواشناسی و ماهواره ها همه ی اطلاعات گفته شده را به طور زنده در اختیار شما قرار می دهند و از این طریق می توانید به روز رسانی لحظه ای شرایط جوی را دریافت، این برنامه ها گزارش های دقیق هواشناسی را برای ۳ تا ۷ روز آینده ارائه می کنند. اکثر این برنامه ها در صورت وقوع شرایط اضطراری به شما هشدار می دهند و اگر در شهرهایی زندگی می کنید که امکان وقوع سیل یا طوفان یا بارش های سنگین زیاد است داشتن یکی از برنامه های این دسته را پیشنهاد می کنیم.

از معروف ترین سرویس ها و برنامه های برنامه وضعیت آب و هوا اندروید که می‌توانید روی گوشی خود نصب کنید، می‌توان به Accu Weather، Google Weather، Yahoo Weather و… اشاره کرد. شما می توانید جدیدترین برنامه های این دسته را از مایکت دانلود و نصب کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟