برنامه های سیر و سفر

سفر کردن یکی از تفریحات قدیمی ماست؛ بسیاری از ما از مسافرت، دیدن فرهنگ های مختلف، بازدید از مکان های دیدنی و باستانی و موزه ها، امتحان کردن غذاهای مختلف، ایرانگردی (و حتی بعضاً جهانگردی) و… لذت می بریم و خلاصه برنامه ی ثابتمان برای تعطیلات نوروز و هر تعطیلات دیگری، سفر کردن است. حتی شاید به خاطر شغلمان مجبور باشیم به شهرها و کشورهای مختلف برویم و دائماً در سیر و سفر باشیم.

فرقی نمی کند که برای تفریح سفر را انتخاب می کنید یا به خاطر شغل و حرفه تان مجبور به این کار هستید، مسلماً با چالش هایی مثل رزرو هتل یا اقامتگاه، پیدا کردن پرواز با ساعت مناسب، خرید بلیط اتوبوس و قطار و هواپیما، مسیریابی در شهری که هیچ شناختی از آن ندارید، پیدا کردن یک رستوران باکیفیت و… روبرو شده اید. اپلیکیشن های این دسته می توانند برای هر کدام از این چالش ها راه حلی سریع و قابل اطمینان در اختیارتان بگذارند.

یکی از معروف ترین اپلیکیشن های این دسته، تاکسی های اینترنتی و دیگر خدمات آنلاین جابجایی هستند که ۲-۳ سالی است رواج یافته اند. این سرویس ها از آژانس های تلفنی قدیمی به صرفه تر بوده و استفاده از آن ها نیز راحت تر است. کافی است روی نقشه مبدا و مقصد موردنظرتان را انتخاب کنید و بعد از محاسبه ی قیمت توسط اپلیکیشن، درخواست را ارسال کنید تا نزدیک ترین راننده آن را بپذیرد. از آن جایی که اکثر سفیرهای این سرویس ها از اپلیکیشن های مسیریاب استفاده می کنند می توانید تا حد خوبی مطمئن باشید که در سریع ترین زمان به مقصد خواهید رسید.

اپلیکیشن های سفر نیز در این دسته قرار می‌گیرند. فرقی نمی کند که قصد گردشگری داخلی را دارید یا می خواهید به کشورهای خارجی سفر کنید، فرقی ندارد که سفرتان کاری است یا توریستی، حتی مهم نیست که می خواهید سفر مجللی داشته باشید یا هیچ هایک کنید. با استفاده از این برنامه ها می توانید برای خرید بلیت هواپیما، بلیت قطار، بلیت اتوبوس، حتی پروازهای چارتری و لحظه آخری اقدام کنید، هتل و اقامتگاه رزرو کنید، در تور داخلی یا خارجی آژانس مسافرتی موردنظرتان ثبت نام کنید، مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی را پیدا کنید. همچنین در برخی موارد از آخرین آفرهای مسافرتی اطلاع پیدا کنید و با استفاده از راهنمای سفر این اپلیکیشن ها از مسافرتتان لذت ببرید. کافی است چمدان ها را ببندید و بقیه ی کار را به یکی از این اپلیکیشن ها بسپارید.

اگر قصد سفر به شهر یا کشوری را دارید که زبان متفاوتی (مثل زبان انگلیسی یت عربی یا ترکی) دارند یا به هیچ وجه آن را نمی شناسید، می توانید از نقشه ها و مسیریاب هایی که در این دسته وجود دارند استفاده کرده و با استفاده از برنامه های ترجمه زبان آنلاین و آفلاین حداقل تابلوهایی که به زبان های خارجی هستند را بفهمید و از پس مکالمات ابتدایی بربیایید.

اگر قصد سفر به شهرهای داخلی (کیش، قشم، یزد، شیراز و…) را داشته یا می خواهید به شهرها و کشورهای خارجی (مثل استانبول ترکیه، دبی، بانکوک تایلند و…) سفر کنید یا حتی نیاز به راهنمایی برای سفرهای شهری دارید می توانید بهترین اپلیکیشن های اندروید دسته سیر و سفر را از مایکت دانلود کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟