بازی های کودک

این یک حقیقت است که با همه گیر شدن ارتباطات آنلاین و کامپیوتر های خانگی و دستگاه های هوشمند مثل گوشی و تبلت دسترسی به اطلاعات سطح بالا ساده تر و سریع تر شده است و همین مسئله نحوه ی یادگیری ما را هم تغییر داده است. اگر در گذشته کتاب ها تنها راه یادگیری ما بودند، حالا باید بازی ها را هم به آن اضافه کنیم؛ مخصوصاً برای کودکان که معمولاً بیش از راه های رسمی آموزش مبتنی بر بازی را دوست دارند. امروزه بازی و یادگیری، به عنوان یکی از زیر شاخه های تحقیقات آموزشی شناخته می‌شود. متخصصان این حوزه به مطالعه‌ی آن چه که از طریق بازی کردن می‌توان آموزش داد پرداخته و راه هایی برای طراحی گیم پلی بازی ها در جهت توسعه محیط های یادگیری جدید ارائه می کنند.

بازی های آموزشی همان طور که از اسم شان بر می آید در تلاشند تا با بازی و سرگرمی چیزی را به مخاطب آموزش دهند. البته این تنها کاربرد آن ها نبوده و از این نوع بازی ها در درمان اختلالاتی مثل بیش فعالی یا اوتیسم هم استفاده می شود. از آن جایی که تمرکز این دسته از بازی ها بیشتر روی کودکان است تا بزرگسالان؛ المان های بچه گانه مثل رنگ، نقاشی، کاراکترهای متنوع و موسیقی های شاد در آن ها زیاد به چشم می خورد.

این نوع از بازی ها معمولاً شامل چند نوع بازی کوچکتر (مثل رنگ آمیزی، جور کردن دومینو و اشکال مختلف، حل کردن پازل، حدس زدن از روی صدا و…) بوده و با ایجاد تعامل با کاربر از طریق صدا، تصویر و حل چالش های مختلف مفاهیم پیچیده را برای یادگیری ساده سازی می کنند.

پس اگر قصد دارید کودک خودتان را با مفاهیمی مثل الفبا، حیوانات، شغل های مختلف، ریاضی و حساب ابتدایی و یا زبان انگلیسی آشنا کنید و یا حتی به عنوان یک بزرگسال می خواهید زبان جدیدی یاد بگیرید، یکی از راه های کم هزینه و آسان استفاده از این نوع بازی هاست.

«در نظر داشته باشید که کار کردن زیادی از حد کودکان (خصوصاً در سنین زیر ۵ سال) با گوشی و تبلت ممکن است به سلامت جسمی آن ها صدمه بزند»

از بین ساخته های این دسته می توان به قطار شادی، مدرسه شادی، خاله قزی و… اشاره کرد که برای یادگیری الفبا در مقطع پیش دبستانی و قبل از آن و خواندن و نوشتن برای دبستانی‌ها به کار می آیند. علاوه بر آن بازی هایی مثل استار و یا کوییز آف کینگز تنها مخصوص کودکان نبوده و حالت رقابتی دارند و روی اطلاعات عمومی تمرکز می کنند.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟