بازی های اکشن

یکی از گسترده ترین دسته های بازی های موبایل، دسته بندی هیجانی یا Action است که خودش انواع مختلفی از جمله شوتر یا تفنگی، مبارزه ای، ماجراجویی و… دارد. به چالش کشیدن توانایی های فیزیکی بازیکن مثل سرعت العمل، کنترل هیجان برای داشتن واکنش مناسب، هماهنگی چشم و دست و تسلط روی انگشت ها ویژگی مشترک بازی های هیجانی است. فرقی هم نمی کند که یک بازی شوتر مثل Call of Duty Mobile یا PUBG باشد یا اثری مبارزه ای مثل شمشیر تاریکی و ساخته ای مثل تیزبال که درمورد نبردهای هوایی است.

به طور کلی هر بازی ای که بتواند در شما هیجان ایجاد کند، ضربان قلبتان را بالا ببرد و باعث ترشح آدرنالین در خون بشود در این دسته قرار می گیرد. معمولا در بازی های هیجانی شما کنترل یک شخصیت را در دست دارید که باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. قهرمان بازی در هر مرحله باید آیتم های مشخصی را جمع آوری کرده، موانعی را پشت سر گذاشته، با حریفان مختلف مبارزه کرده و در نهایت هدفی خاص را به سرانجام برساند و معمولاً هم در انتهای هر مرحله با حریفی سرسخت که توانایی های متعددی دارد و از بین بردنش به این سادگی ها نیست روبرو می شود.

بازی های اکشن روی پلتفرم موبایل بیش از این که روی داستان و روایت تمرکز داشته باشند، روی گیم پلی و جذابیت های گرافیکی تکیه می کنند. همچنین معمولاً آیتم های شخصی سازی متعددی (مثل سلاح، زره، قابلیت های ویژه، لباس ها و اسکین های خاص و…) در آن ها دیده می شود که با پرداخت درون برنامه ای یا از طریق خرج کردن پول داخل بازی قابل دسترسی هستند.

معروف ترین انواع بازی های هیجانی روی موبایل عبارتند از:

۱. بازی های تیراندازی یا شوتر مثل Call of Duty Mobile، PUBG Mobile، Free Fire و ساخته های ایرانی مثل پرسلاح، ارتش جیبی، هادس ۲ و… که انواع آنلاین و آفلاین بین آن ها دیده می شود.

۲. بازی های مبارزه ای مثل شمشیر تاریکی، رستم: سرزمین دیوها، سری بازی Shadow Fight و Mortal Combat

۳. بازی های مربوط به نبردهای هوایی مثل War Wings، تیزبال، خلبان و Sky Force Reloaded

مسلماً بازی های هیجانی تنها محدود به این مثال ها نمی شوند و شما می توانید با توجه به سلیقه تان بازی های هیجانی رایگان یا پولی، کم حجم یا با حجم زیاد را از مایکت دانلود و نصب کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟