بازی های خانوادگی

یکی از راه های ایجاد صمیمیت و تمرین کردن مهارت های اجتماعی بازی های گروهی یا دسته جمعی است؛ چه در جشن و مهمانی و بین اعضای یک خانواده برای داشتن اوقاتی شاد و مفرح و چه درمحیط کار یا مدرسه برای دوستی و شناخت بیشتر و بهتر کارکنان و هم کلاسی ها. در فرهنگ ما ایرانی ها بازی های دسته جمعی و خانوادگی مختلفی وجود دارد؛ از هفت سنگ، اسم و فامیل، مار و پله، پانتومیم و… گرفته تا انواع و اقسام بازی های محلی دیگر.

محبوبیت و قدمت این نوع از بازی ها باعث شده تا شاهد دسته بندی بازی های خانوادگی روی پلتفرم موبایل هم باشیم؛ مخصوصاً این که حالا هر عضوی از خانواده حداقل یک موبایل یا تبلت هوشمند در اختیار دارد. اکثر ساخته هایی که در این دسته می بینیم همان بازی هایی هستند که از کودکی می شناسیم؛ بازی هایی مناسب برای سرگرمی که خیلی سخت و چالشی نیستند، نیاز به مهارت ویژه ای ندارند و بر خلاف بازی های هیجانی از آدرنالین زیاد، خشونت و یا فانتزی در آن ها خبری نیست. در عوض المان طنز، مشارکت و گاهی هم شانس در آن ها زیاد دیده می شود.

اگر به بازی های گروهی علاقه دارید منچرز، ادابازی و اسم فامیل آنلاین گزینه های خوبی هستند. احتمالاً شما هم کمابیش با این بازی ها آشنا هستید بنابراین اگر دنبال ایده های جدیدتر می گردید دور را پیشنهاد می کنیم که نوع جدیدی از پانتومیم را نشانتان می دهد. از بین بازی های رقابتی که کمی شانس هم در آن ها دخیل است می توان به دبرنای آنلاین، جنگ کاغذی و بازم بازی اشاره کنیم.

بازی های دوستانه و دسته جمعی می توانند بسیار مفرح ظاهر شده و برای گذراندن اوقات فراغت در مهمانی ها و شب نشینی ها مفید باشند.

مزایای بازی های گروهی:

1) افزایش حس دوستی و صمیمیت

2) خاطره انگیز شدن دورهمی های دوستانه

3) افزایش انرژی اعضای خانواده و یا کارکنان در محیط کار

اگر دفعه ی بعد قصد داشتید در یک دورهمی دوستانه یا شب نشینی خانوادگی، به صورت دسته جمعی بازی کنید، پیشنهاد می کنیم سری به دسته بندی خانوادگی مایکت هم بزنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟