خانه برنامه‌ها تناسب اندام

برنامه های تناسب اندام و بدن سازی

اپلیکیشن‌های کالری‌شمار و کنترل رژیم غذایی در این دسته قرار می‌گیرند. اگر اهل ورزش و تناسم اندام هستید هم برنامه‌ها و تمرین‌های ورزشی برای شما قابل دانلود هستند.

تناسب اندام و رسیدن به وزن ایده‌آل، تقریبا یکی از اهداف تمام مردم در هر بازه سنی است. هرچند، مثل تمام هدف‌های جذاب و شیرین دیگر، برخورداری از اندام مناسب نیز یکی از سخت‌ترین کارهاست و اگر برنامه درستی برای آن در نظر گرفته نشود، رسیدن به آن می‌تواند کاری بسیار دشوار باشد. خوشبختانه، تا به امروز برنامه های تناسب اندام زیادی توسط شرکت‌ها و افراد مختلف طراحی شده‌اند که همانند یک مربی، در رسیدن به این هدف در کنار شما هستند.

برخی از این برنامه‌ها، حرکات ورزشی مختلفی را به شما آموزش می‌دهند که با انجام منظم آنها می‌توان در مدت زمانی کوتاه، تغییر را در بدن احساس کرد. در این میان حتی در بعضی از اپلیکیشن های تناسب اندام که در مایکت ارائه می‌شوند، می‌توان با مربیان و مشاوران ارتباط برقرار کرده و ورزش‌ها و تمرینات مختلف را تحت نظر آنها انجام داد. البته، فقط ورزش کردن مهم نیست و تغذیه نادرست می‌تواند تمام نتایج شما را بر باد دهد! خوشبختانه، در این زمینه هم برنامه های تناسب اندام زیادی توسعه پیدا کرده‌اند که می‌توانند مثل یک مشاور تغذیه، شما را همراهی کنند.

اپلیکیشن های حوزه تناسب اندام بسیار گسترده هستند و در کنار حرکات ورزشی، امکانات گسترده دیگر مانند کمک به بهبود وضعیت خواب یا خالی کردن استرس فکری را نیز برای شما به ارمغان می‌آورند تا زندگی شاداب‌تر و سالم‌تری را تجربه کنید.

دانلود برنامه های تناسب اندام برای اندروید

اگر می‌خواهید با برنامه های بدنسازی و ورزشی آشنا شده و لیستی از بهترین اپلیکیشن‌ها در هر حوزه را داشته باشید، مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم می‌توانند بهترین راهنما برای شما باشند.

تناسب اندام

ورزش‌های بسیاری برای رسیدن به تناسب اندام و فیزیک ایده‌آل وجود دارد که در میان آنها، بدنسازی را می‌توان محبوب‌ترین دانست؛ همین مسئله نیز باعث شده تا برنامه هایی که در زمینه تناسب اندام طراحی شده‌اند نیز عمدتا در زمینه بدنسازی باشند.

در این برنامه‌ها، معمولا کاربر با وارد کردن اطلاعات اولیه از جمله وزن و قد و همچنین وزنی که تمایل دارد به آن برسد، برنامه‌ای جامع از تمرینات مخلتف را بر اساس هوش مصنوعی دریافت می‌کند؛ سپس از او خواسته می‌شود تا حرکات را مطابق با تصویر، انیمیشن یا ویدیویی که در اپلیکیشن وجود دارد، انجام داده و نتایج را در جایی یادداشت کند. البته، تعداد حرکات برای همه یکسان نیست و مدت زمان ورزش بسته به سطح توانایی و آمادگی جسمانی شما تعیین می‌شود. به علاوه، کاربران لازم است برای رسیدن به بهترین نتیجه، حتما به دستورالعمل‌های غذایی و مواردی که در آن ذکر شده، توجه داشته باشند.

در این میان، بعضی از اپلیکیشن های تناسب اندام به صورت اختصاصی برای تمریناتی خاص طراحی شده‌اند؛ مثلا برای افرادی که می‌خواهند به صورت اختصاصی روی عضلات شکم یا بازو کار کنند، برنامه‌های جداگانه‌ای وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد.

 • مانکن: برای افرادی که به دنبال یک نرم‌افزار جامع در زمینه تناسب اندام و سلامت هستند، «مانکن» با بیش از 200 هزار دانلود در مایکت بهترین گزینه است. این اپلیکیشن ضمن ارائه و پیشنهاد تمرین‌های ساده و پیشرفته مختلف، نقش مشاور تغذیه را هم با استفاده از یک کالری‌شمار حرفه‌ای ایفا می‌کند تا تمام فعالیت‌های شما در رسیدن به هدف، زیر ذره‌بین باشد.
 • جیم شو: این برنامه به عنوان یکی از بهترین‌ اپلیکیشن های تناسب اندام، خانه شما را به باشگاه ورزشی تبدیل کرده و متناسب با شرایط بدنی و هدفی که دارید، بهترین برنامه را ارائه می‌کند. به علاوه، با استفاده از بخش کالری شمار و همچنین لیست غذاها می‌توانید خورد و خوراک‌تان را نیز تحت کنترل داشته باشید. در صورت تهیه اشتراک می‌توانید از امکانات بیشتر این اپ برخوردار شوید.
 • Home Workout: برای رسیدن به اندام متناسب، حتما نباید از وزنه استفاده کرد یا به باشگاه رفت؛ اگر می‌خواهید حرفه‌ای‌ترین تمرین‌های ورزشی را در خانه انجام دهید، این اپلیکیشن محبوب با بیش از 400 هزار دانلود فعال در مایکت، بهترین همراه برای شما خواهد بود. در این برنامه، حرکات ورزشی به شکلی اصولی و با استفاده از ویدیو به شما آموزش داده می‌شود تا بتوانید ماهیچه‌ها و عضلات خود را تقویت کرده و خود را در دنیایی باورنکردنی از بدنسازی در خانه غرق کنید.

اپلیکیشن‌های زیر هم به عنوان یک برنامه جامع تناسب اندام و سلامتی توسط کمپانی‌های بزرگ توسعه یافته‌اند تا افرادی که از گجت‌های پوشیدنی این شرکت‌ها استفاده می‌کنند، با اتصال آنها به موبایل خود بتوانند بهترین نتیجه را از تمرینات بگیرند:

 • Samsung Health
 • Huawei Health
 • Zepp Life (شیائومی)
 • LG Health

تغذیه و رژیم غذایی

ورزش بدون در نظر گرفتن تغذیه و توجه به رژیم غذایی می‌تواند نتیجه عکس دهد و حتی شما را از ورزش کردن خسته کند! در این میان، بسیاری از افراد هم ممکن است امکان ورزش نداشته باشند و صرفا با استفاده از رژیم غذایی و کنترل تغذیه، به وزن ایده‌آل خود برسند. خوشبختانه، در این زمینه هم نرم‌افزارهای زیادی از جمه کالری‌شمارها هستند که به صورت اختصاصی روی تغذیه شما تمرکز دارند.

کاربران با دانلود برنامه های تناسب اندام کالری شمار از مایکت می‌توانند انرژی مورد نیاز بدن را بر اساس سن، جنسیت، وزن و قد تعیین کرده و سپس به مقداری که واقعا برای بدن لازم است، غذا مصرف کنند. برنامه های کالری شمار اندروید معمولا بسیار دقیق هستند و اطلاعات غذایی هر نوع خوراکی، شیرینی، میوه، نان و غذایی را می‌توان در آنها پیدا کرد. کاربران همچنین این امکان را دارند که با تعیین مقدار مصرفی از هر مواد، کالری آن را محاسبه کرده یا از تازه‌ترین مقالات آموزشی معتبر برای رسیدن به بهترین نتیجه استفاده کنند.

 • کرفس: این یکی از قدیمی‌ترین و بهترین برنامه های حوزه تناسب اندام است که در آن می‌توان اطلاعات صدها مواد غذایی در دسته‌های مختلف را به صورت کامل پیدا کرده و میزان کالری مصرفی را به صورت خیلی دقیق، محاسبه کرد. کاربران می‌توانند با ورود اطلاعات شخصی، وزن هدف را تعیین کرده و ضمن تلاش برای رسیدن به آن، از کمک‌های کرفس نیز بهره ببرند. در صورت نیاز به انجام تمرینات ورزشی در داخل خانه نیز می‌توانید از ویدیوهای داخل همین برنامه استفاده کنید.
 • بشقاب: اپلیکیشن تناسب اندام بشقاب هم یک کالری شماره محبوب با بیش از 200 هزار دانلود فعال در مایکت است که ضمن ارائه بسیاری از امکانات کرفس، قابلیت‌های جذاب دیگری مانند نمودار پیشرفت و مصرف میزان مصرف کالری، مقاله‌های آموزشی و دستورالعمل‌های رژیمی را هم در آن می‌توان پیدا کرد.
برنامه های تناسب اندام و بدن سازی

گام شمار

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها برای رسیدن به تناسب اندام، پیاده‌روی و داشتن تحرک است. فارغ از اینکه شما چه مسیری را برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنید، آگاهی از میزان فعالیت و تحرک شما اهمیت بسیاری دارد و اگر اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید، انگیزه شما از ورزش نیز بیشتر خواهد شد. شاید به صورت چشمی یا ذهنی بتوان مسافت طی‌شده یا تعداد گام‌هایی که در یک مسیر برداشته می‌شود را محاسبه کرد، اما گام شمارها به عنوان یکی از برنامه های تناسب اندام، در این زمینه هم در کنار شما هستند تا با قدرت بیشتری در رسیدن به هدف گام بردارید.

این نرم‌افزارها با استفاده از سنسورهای داخلی گوشی، GPS و اطلاعات ماهواره‌ای دیگر می‌توانند تعداد قدم‌های شما در مسیرهای مختلف را به صورت دقیق محاسبه کرده یا مسیر حرکت شما را به صورت دقیق مشخص کنند. در بسیاری از این اپلیکیشن‌ها حتی امکان محاسبه میزان کالری مصرفی، هدف‌گذاری برای فعالیت‌های بعدی و مشاهده گزارش دقیق فعالیت‌ها نیز وجود دارد.

 • Step Counter – Pedometer: یکی از بهترین گام شمارهای اندروید که به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران مایکت قرار می‌گیرد، Step Counter است. این اپلیکیشن در دو حالت بدون GPS یا همراه با GPS به منظور مدیریت مصرف انرژی کار می‌کند و می‌تواند اطلاعات دقیقی از میزان کالری مصرفی، تعداد قدم‌ها، مسافت طی‌شده و ... را در اختیار کاربران قرار دهد.
 • گام شمار و کالری شمار اینوگام: در میان اپلیکیشن های تناسب اندام ایرانی، گام شمار اینوگام هم با داشتن امکانات کاملی مانند گام‌شمار، مقالات آموزشی جدید و مفید، شبکه اجتماعی مخصوص برای تشکیل گروه‌های پیاده‌روی و ... همراهی بسیار مناسب برای شما خواهد بود. این اپلیکیشن همچنین با پیاده‌روی و طی کردن مسیرهای بیشتر، به شما در قالب سکه، امتیاز می‌دهد تا با استفاده از آنها بتوانید از فروشگاه‌های معتبر طرف قرارداد، تخفیف بگیرید!

یوگا و مدیتیشن

برای داشتن اندام مناسب، ابتدا باید ذهن شما آماده باشد؛ در این صورت بد نیست نیم‌ نگاهی به اپلیکیشن های حوزه تناسب اندام مایکت در زمینه یوگا داشته باشید. این برنامه‌ها با ارائه تمرین‌های اصولی و نکات مفید، به شما کمک می‌کنند که ذهن خود را از استرس خالی کرده و به آرامش روحی برسید. انجام این تمرینات در کنار ورزش منظم و کنترل رژیم غذایی، کمک می‌کند بیشترین بازدهی را داشته باشید.

 • Calm - Sleep, Meditate, Relax: این یکی از بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای اندروید است که در آن می‌توان دنیای بزرگ از فعالیت‌های ورزشی، جلسات مدیتیشن، موسیقی‌های آرام‌بخش و صحنه‌های زیبا را تماشا کرد که همگی می‌توانند برای رهایی از استرس، بسیار مفید باشند.
 • ریلکس شو: اپلیکیشن ایرانی «ریلکس شو» رویکردی متفاوت‌تر دارد و ضمن آموزش مدیتیشن و تمرینات یوگا، بخش‌های جذابی مانند مقالات مثبت‌نگری، سخن بزرگان، آشتی با طبیعت، داستان‌های تاثیرگذار و موسیقی‌های آرام‌بخش وجود دارد تا برای لحظاتی بتوانید از استرس و زندگی پرمشغله خود دور شوید.

تجربه خواب راحت

اگرچه فعالیت بدنی و رژیم غذایی از ارکان اصلی تناسب اندام هستند، اما خواب بی‌کیفیت یا ناکافی می‌تواند تمام زحمات شما را به باد دهد! اپلیکیشن های این حوزه به شما کمک می‌کنند تا با یادگیری روش‌های رهایی از استرس، گوش کردن به صداهای طبیعی و موسیقی‌های آرام‌بخش و ... خوابی راحت را تجربه کنید. بعضی از این برنامه‌ها همچنین یک ساعت زنگدار هوشمند دارند که با امکاناتی گسترده از جمله زنگ‌های هشدار متنوع همراه شده‌اند.

تا به امروز، نرم‌افزارهای مفید زیادی در این زمینه طراحی شده‌اند که Tide - Sleep & Meditation یکی از بهترین‌های آن در مایکت است. این اپلیکیشن، شیوه‌های تنفس و رهایی از استرس را آموزش داده و با پخش صداهای جذاب و آرام‌بخش، کمک می‌کند که خوابی آسوده‌تر و راحت‌تر را تجربه کنید.

مشاهده بیشتر
× دانلود مایکت

مرجع دانلود بازی‌‌ها و برنامه‌‌های اندرویدی

× دانلود مایکت

درحال دانلود اپلیکیشن مایکت

0%

Save File