پرداخت با شارژ سیم کارت

منتشر شده در ۲۵ آبان ۱۳۹۵

اطلاعیه: از تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹، بر اساس دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به اپراتورهای موبایل در خصوص روش ارائه کلیه خدمات ارزش افزوده، خرید محتوا با استفاده از شارژ یا اعتبار عادی سیم کارت ممنوع گردید. متاسفانه سرویس پرداخت از طریق شارژ سیم کارت نیز در زمره خدمات محتوایی محسوب شده و با توجه به ابلاغیه وزارت ارتباطات سرویس خرید برنامه یا بازی از طریق سیم کارت مایکت نیز از همین تاریخ غیرفعال گردید.

با استقبال کاربران گوشی‌های اندرویدی در ایران از مارکت‌های ایرانی، همواره اصلی‌ترین چالش پرداخت آسان و مطمئن بوده است. یکی از پرطرفدارترین روش‌های پرداخت، پرداخت از طریق اعتبار سیم‌کارت تلفن همراه است. بسیاری از توسعه‌دهندگان و کارشناسان این حوزه بر این عقیده‌اند که این روش پرداخت می‌تواند به رشد این صنعت در کشورمان کمک نماید. دو عامل بسیار مهم جذابیت این روش عبارتند از:

  • استفاده از این روش بسیار راحت و مطمئن است؛
  •  اکثر کاربران امکان استفاده از این روش را دارند.

در نتیجه ما بر این باوریم که با راه‌اندازی این روش پرداخت استقبال کاربران از خرید برنامه‌ها افزایش خواهد یافت. از این رو مایکت از مدتی قبل مذاکرات خود را با اپراتورهای کشور آغاز نمود. با توجه به توافقات انجام شده با اپراتورها به زودی این امکان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

در این روش پرداخت، بخشی از درآمد حاصل سهم اپراتور است. به عبارت دیگر سهم توسعه‌دهنده و مایکت در تمامی تراکنش‌هایی که از این طریق انجام می‌گردد بعد از کسر سهم اپراتور، به نسبت ۷۰ درصد برای توسعه‌دهنده و ۳۰ درصد برای مایکت تقسیم خواهد شد.

ما بر این باوریم که با وجود کاهش سهم توسعه‌دهنده و مایکت، به دلیل استقبال بیشتر کابران از خرید برنامه‌ها و افزایش تعداد اقدام‌های خرید، درآمد توسعه‌دهنده و مایکت افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین این روش پرداخت از روز راه‌اندازی برای تمامی برنامه‌ها، تا پایان سال فعال خواهد بود. با اتمام این زمان توسعه‌دهندگان می‌توانند این روش پرداخت را برای برنامه‌های خود غیرفعال نمایند.

با این وجود ممکن است تعدادی از توسعه‌دهندگان، نگران کاهش درآمدشان باشند. مایکت برای اطمینان خاطر این عزیزان تا پایان امسال درآمد تمام توسعه‌دهندگان را تضمین خواهد کرد. در نتیجه اگر درآمد حاصل از فروش یک برنامه توسعه‌دهنده‌ای در این مدت، به دلیل سهم اپراتور از تراکنش‌های فوق کم شده باشد، مایکت این کاهش درآمد را به توسعه‌دهنده پرداخت خواهد کرد. به عبارت دیگر اگر فروش یک برنامه در مدت فوق از مدت مشابه قبل از اجرا شدن پرداخت از طریق اعتبار سیم کارت، کم‌تر شده باشد، سهم اپراتور در این تراکنش‌ها را مایکت پرداخت خواهد کرد و سهم توسعه‌دهنده به شیوه قبل محاسبه خواهد شد.

Was this article helpful?
Dislike 0
قبلی: ترویج برنامه از طریق کد هدیه مایکت
بعدی: سیاست قیمت‌گذاری پله‌ای مایکت