اطلاع‌رسانی دریافت کارمزد از تراکنش‌ها، توسط شبکه‌ی شاپرک

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۴/۱۹

براساس ابلاغیه‌ی بانک مرکزی و شبکه‌ی شاپرک، از چهارم تیرماه ۱۴۰۲ تمامی درگاه‌های پرداخت اینترنتی مشمول کارمزد هستند. این کارمزد به ازای هر تراکنش از طریق درگاه‌های پرداخت محاسبه شده و از مجموع مبلغ پرداختی شرکت شاپرک به پذیرنده کسر می‌شود.

با توجه به این شیوه‌نامه، از این تاریخ مبلغ کارمزد هر تراکنش به صورت خودکار در زمان انجام هر تراکنش کاربر توسط شبکه‌ی شاپرک کسر می‌شود. مایکت نیز در زمان انجام محاسبات تصفیه‌حساب توسعه‌دهندگان حقیقی و حقوقی، این مبالغ کارمزد کسر شده را، محاسبه می‌کند و مبلغ نهایی پس از کسر این کارمزد با توسعه‌دهنده تصفیه می‌شود، لذا خواهشمندیم این مورد را در محاسبات خود نیز در نظر بگیرید. لازم به ذکر است مایکت در راستای حمایت و حفظ منافع توسعه‌دهندگان خود از مورخ ۲۴ تیرماه ۱۴۰۲ این کارمزد را بر روی تراکنش‌ها لحاظ می‌کند.

همچنین توجه داشته باشید که تمام مبلغ کارمزد متعلق به شبکه‌ی شاپرک و شرکت‌های ارائه‌کننده‌ی خدمات پرداخت است.

نحوه‌ی محاسبه‌ی این کارمزد

مبلغ این کارمزد جدید، با توجه به مبلغ تراکنش، از حداقل ۱۲۰ تومان تا حداکثر ۴۰۰۰ تومان متغیر است.
بانک مرکزی و شاپرک برای تراکنش‌هایی که مبلغ آنها کمتر از ۶۰۰ هزار تومان باشد، کارمزد ۱۲۰ تومان، برای تراکنش‌های بالای ۲۰ میلیون تومان، مبلغ ۴۰۰۰ تومان و برای تراکنش‌هایی که مبالغ آن بین این دو عدد است، ۰.۰۰۰۲ (دو ده هزارم) مبلغ تراکنش را به عنوان کارمزد در نظر گرفته‌اند.

در این بخش می‌توانید نحوه محاسبه کارمزد شاپرک را بررسی نمایید. همچنین می‌توانید در صورت وجود سوال، با واحد پشتیبانی توسعه‌دهندگان در ارتباط باشید.

Was this article helpful?
Dislike 0
قبلی: ثبت فاکتورهای توسعه‌دهندگان حقوقی در «سامانه مودیان»
بعدی: «تبلیغات چابک»