انتشار تدریجی نسخه

 با قابلیت انتشار تدریجی توسعه‌دهندگان می‌توانند به‌روزرسانی نسخه جدید برنامه را تنها برای درصد مشخصی از کاربران (درصد نمایش برای کاربران قابل تنظیم می‌باشد) ارائه دهند.

برای انتشار نسخه جدید به روش انتشار تدریجی، اپلیکیشن باید حداقل دارای 10،000 نصب باشد. به این معنی که نمی‌توانید در انتشار اولین نسخه اپلیکیشن، از انتشار تدریجی استفاده کنید.

نحوه انتشار نسخه اپلیکیشن به روش انتشار تدریجی

پس از ورود به بخش نسخه در صفحه برنامه مورد نظرتان، هنگام افزودن نسخه جدید اگر اپلیکشن شما مجاز به انتشار تدریجی باشد کادر مربوط به انتشار تدریجی در پایین صفحه نمایش داده می‌شود . شما می‌توانید پس از فعال‌سازی دکمه “انتشار تدریجی نسخه” درصد مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

درصد انتشار تدریجی، شانس دریافت بسته در زمان آپدیت یا نصب برای هر کاربر را مشخص می‌کند. برای مثال، هنگامی‌ که شما نوار انتشار تدریجی را روی ۱۰درصد قرار می‌دهید، به این معنا خواهد بود که تقریبا ۱۰ درصد کاربرها می‌توانند این آپدیت را نصب کنند.

شرایط مورد نیاز جهت انتشار تدریجی :

اپلیکیشن مجاز برای انتشار تدریجی بایستی شرایط زیر را داشته باشد:

  • حداقل دارای 10،000 نصب فعال باشد.
  • نسخه قبلی بارگذاری شده، فارغ از وضعیت انتشار (منتشر شده یا در حال بررسی و…)؛ دارای انتشار تدریجی نباشد.

در صورتی‌که نسخه قبلی بارگذاری شده دارای انتشار تدریجی باشد در بالای صفحه دیالوگ اخطار را مشاهده خواهید کرد و  باید وضعیت انتشار نسخه تدریجی موجود در پنل، قبل از بارگذاری نسخه جدید مشخص شود لازم است ابتدا نسخه قبلی را لغو یا انتشار کامل (۱۰۰درصد) نمایید سپس جهت انتشار تدریجی نسخه جدید اقدام فرمایید.

پس از ذخیره ،تایید و انتشار بسته می‌توان درصد انتشار را افزایش داد، ولی امکان کاهش این درصد وجود نخواهد داشت.

ویرایش انتشار تدریجی

افزایش درصد پس از انتشار نیازی به تایید مایکت ندارد و بلافاصله بعد از تایید انجام خواهد شد.

اگر درصد انتشار تدریجی را روی ۱۰۰درصد قرار دهید، به معنی این است که بسته به‌دست تمامی کاربران خواهد رسید و از حالت انتشار تدریجی خارج خواهد شد.

با لغو انتشار تدریجی نسخه جدید به دست افراد جدید نخواهد رسید اما کاربرانی که از قبل بسته را دریافت کرده‌اند تا زمان آپدیت جدید، از نسخه دریافت‌شده استفاده خواهند کرد.

در اینجا ما می‌توانیم درصد انتشار تدریجی را افزایش داده یا انتشار تدریجی را لغو کنیم که در صورت لغو، نسخه به حالت لغو انتشار می‌رود و شما می توانید مجدد نسبت به انتشار نسخه اقدام نمایید.

درصورت انتشار مجدد نسخه لغو شده، دوباره نسخه به صورت انتشار تدریجی منتشر می‌شود و درصد انتشار تدریجی نیز همان مقدار قبل از لغو خواهد بود.

بدیهی‌ است که نسخه‌ انتشار تدریجی که هنوز منتشر نشده است، امکان لغو انتشار تدریجی را نخواهد داشت.

مشاهده و ویراش انتشار تدریجی از سه بخش امکان پذیر می‌باشد:

۱.در صفحه مدیریت برنامه‌ها در کادر نسخه اگر آخرین نسخه به روش انتشار تدریجی باشد درصد انتشار تدریجی نمایش داده می‌شود و ویرایش آن کنار درصد نمایش داده شده قرار دارد و در صورت کلیک بر روی آن پنجره ویرایش انتشار تدریجی باز می‌شود.

۲. در صفحه لیست نسخه‌ها، اگر نسخه به صورت انتشار تدریجی باشد درصد آن در جدول لیست نسخه‌ها کنار وضعیت آن نمایش داده می‌شود و در منوی عملیات نیز گزینه ویرایش انتشار تدریجی در دسترس شما است.

۳. در صفحه ویرایش نسخه، در صورتی‌که نسخه شامل انتشار تدریجی باشد یک کادر در بالای صفحه نمایش داده می‌شود که شامل یک توضیح و یک دکمه برای ویرایش انتشار تدریجی است.

Was this article helpful?
Dislike 0
قبلی: بک‌لینک مایکت
بعدی: کارپرداز