قابلیت بارگذاری چند بسته در یک انتشار

قابلیت بارگذاری چند بسته در یک انتشار، برای توسعه‌دهندگان و کاربران امکانات زیر را فراهم می‌سازد:

۱- به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا بتوانند در یک انتشار، بسته‌هایی از یک برنامه خاص را که دارای پیکربندی‌های متفاوت هستند، بارگذاری کنند.
۲- به کاربرانی که قصد دانلود و نصب آن برنامه خاص را دارند، این امکان را می‌دهد که به طور خودکار سازگارترین نسخه آن برنامه با نسخه SDK و معماری پردازنده دستگاه خود را از مایکت دریافت کنند.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از قابلیت بارگذاری چند بسته در یک انتشار، بسته‌هایی با حجم کمتر و البته سازگار با دستگاه‌های مختلف را در اختیار کاربران قرار دهند.

نکات مهم هنگام استفاده از قابلیت بارگذاری چند بسته در یک انتشار:

توسعه‌دهندگان هنگام استفاده از این قابلیت، لازم است نکات زیر را رعایت کنند:

۱. پکیج‌نیم (Package Name) و کلید امضای تمام بسته‌های مربوط به یک برنامه باید یکسان باشند.

۲. بسته‌های مختلف از یک برنامه باید دارای ترکیب پردازنده و نسخه SDK متفاوتی باشند. 

۳. پردازنده‌هایی که در مایکت و در یک انتشار پشتیبانی می‌شوند به شرح زیر هستند:

+ Armeabi-v7a
+ Arm64-v8a

بسته armeabi-v7a برای تمام دستگاه‌هایی که دارای معماری پردازنده arm64-v8 هستند قابل ارائه است. در نتیجه اگر بسته مخصوص arm64-v8a وجود نداشته باشد، همه دستگاه‌ها می‌توانند از بسته armeabi-v7a استفاده کنند.

+All

بسته‌ با نوع پردازنده All نیز معادل بسته armeabi-v7a است. 

۴. در نظر داشته باشید که افزایش شماره نسخه بسته‌ها در یک نسخه SDK متناسب با نوع پردازنده است. بنابراین شماره نسخه بسته arm64-v8a باید همواره از شماره نسخه بسته armeabi-v7a بیشتر باشد. به همین ترتیب شماره نسخه بسته armeabi-v7a باید از شماره نسخه بسته All بیشتر باشد.

۵. ممکن است در یک انتشار همه پردازنده‌ها پوشش داده نشوند. 

۶. توسعه‌دهنده زمانی می‌تواند درخواست انتشار صادر کند که حداقل یک بسته آپلود کرده باشد.

۷. لازم است هر بسته دارای یک شماره نسخه (Version Code) مختص به خود باشد. این شماره نسخه باید از شماره نسخه سایر بسته‌ها متفاوت باشد.

۸. شماره نسخه بسته‌هایی که معماری یکسان دارند، باید نسبت به شماره نسخه بسته با همان معماری در انتشار قبلی افزایش یافته باشد. 

۹. بارگذاری بسته‌هایی با شماره نسخه‌های یکسان در یک انتشار امکان‌پذیر نیست.

۱۰. در یک پردازنده خاص، شماره نسخه بسته با نسخه SDK بالاتر باید بیشتر از شماره نسخه بسته با نسخه SDK پایین‌تر باشد.

۱۱. بر اساس قوانین مایکت، در بین بسته‌های سازگار با دستگاه کاربر در یک انتشار، به صورت خودکار بسته‌ای که بیشترین شماره نسخه را دارد به دستگاه کاربر ارائه می‌شود. 

تغییرات به وجود آمده در پنل توسعه‌دهنده:

تصاویر زیر نمایی از تغییراتی است که پس از راه‌اندازی قابلیت «بارگذاری چند بسته در یک انتشار» در پنل توسعه‌دهنده به وجود آمده است:

۱. شما می‌توانید در این بخش از پنل توسعه‌دهنده، بسته‌های مختلفی از برنامه‌ای را که مایل هستید در قالب یک انتشار بارگذاری شوند، انتخاب و وارد نمایید.

توجه: در نظر داشته باشید که در هر بار کلیک بر روی این قسمت فقط یک بسته از برنامه را می‌توانید بارگذاری کنید. برای بارگذاری بسته دوم لازم است مجدد روی این قسمت کلیک کرده و یا بسته را با Click & Drag انتخاب کرده و در این کادر رها کنید.

۲. در این قسمت باید توضیحات مربوط به بسته‌هایی که بارگذاری کرده‌اید را وارد نمایید. 

توجه: نمی‌توانید برای هر بسته توضیح مجزا درج کنید. شما باید توضیحاتی درباره تمام بسته‌هایی که قصد دارید در قالب یک انتشار بارگذاری شوند را در این قسمت وارد کنید. 

تصویر زیر نمونه‌ای از بسته‌های بارگذاری شده و توضیحات نوشته شده درباره این انتشار است:

پس از کلیک بر روی ‌دکمه «ذخیره و ارسال برای تایید»‌ بسته‌هایی که قصد داشتید در قالب یک انتشار در مایکت منتشر کنید، جهت بررسی برای ادمین پشتیبان ارسال می‌شوند.

 نکات تکمیلی درباره قابلیت بارگذاری چند بسته در یک انتشار:

۱. در نظر داشته باشید که ادمین پشتیبان می‌تواند با توجه به استانداردها و بایدهایی که لازم است توسعه‌دهنده در انتشار خود رعایت نماید، از مجموع بسته‌های ارسال شده، یک یا چند مورد را رد یا تایید کند. 

۲. در مدت زمانی که ادمین در حال بررسی بسته ارسالی شما است، امکان ویرایش اطلاعات پایه، تصاویر و نسخه‌ها برای شما فراهم نیست.

Was this article helpful?
Dislike 0
بعدی: تبلیغات در جستجو مایکت