معیارهای نمایش در فضاهای پربازدید

شما اینجا هستید:

روزانه برنامه‌های زیادی در مایکت منتشر می‌شوند که از طریق جستجو، صفحه اول، صفحه بازی و صفحات دسته‌بندی‌ها در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

معیارهایی که در این بخش بدان اشاره می‌کنیم، شروط لازم برای نمایش برنامه در فضاهای پربازدید مایکت است اما صرفا دارا بودن این شروط کافی نیست و درنهایت تیم محتوا مایکت درباره نمایش یا عدم نمایش برنامه در فضاهای پربازدید مایکت تصمیم گیری می‌کند.

معیارهای مدنظر مایکت جهت نمایش برنامه‌ها و بازی‌های منتخب در صفحات پربازدید به این شرح است:

عملکرد برنامه

برنامه یا بازی باید بدون هرگونه مشکل و به راحتی اجرا شود. دسترسی به بخش‌های کلیدی به آسانی صورت پذیرد. همچنین روال اجرای برنامه به صورت منطقی پیاده شده باشد.

رابط کاربری

داشتن رابط کاربری مناسب ضروری است. در برنامه ها توجه به اصول طراحی و زیبایی‌شناسی و در بازی های دارا بودن گرافیک جذاب و باکیفیت بسیار اهمیت دارد.

گرافیک

انتخاب نام مناسب، آیکون، تصاویر(اسکرین‌شات‌ها)، ویدئوی باکیفیت و توضیحات کامل و دقیق در صفحه برنامه بسیار با اهمیت است. برای دریافت جزئیات بیشتر در این‌باره می توانید به بخش راهنمای انتخاب آیکون، انتخاب اسکرین شات مراجعه نمایید.

قیمت گذاری

انتخاب قیمت مناسب برای برنامه با توجه به کاربرد و محتوای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برنامه‌هایی که پرداخت درون‌برنامه‌ای (Freemium) دارند لازم است امکان استفاده از برخی بخش های مهم را به صورت «رایگان» در اختیار کاربر بگذارند تا قبل از خرید امکان بررسی و درک بهتر از فرآیند برنامه را برای کاربر فراهم نماید.

ایده نو

برنامه نباید کپی یا تکرار برنامه‌های مشابه باشد. همچنین استفاده از پروژه‌های پیش‌ساخته مورد تایید و انتخاب قرار نمی‌گیرند.

کیفیت محتوایی

محتوای برنامه باید کافی و معتبر باشد. در مورد بازی‌ها داستان آن باید منطقی و جذاب باشد.

پشتیبانی برنامه

به‌روزرسانی مداوم و ایجاد ویژگی‌ها و محتوای جدید از معیارهای مهم است. در صورت وجود هرگونه خطا و نیاز به بروزرسانی لازم است در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید.

رضایت کاربران

توسعه‌دهنده باید به بازخوردهای کاربران اهمیت دهد و در صورت وجود بازخورهای منفی شانس انتخاب وجود ندارد. همچنین پاسخگویی به کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است.

موضوعیت زمانی

در صورتی که موضوع برنامه متناسب با مناسبت، رویداد یا هرگونه موضوع روز اجتماعی باشد، این نکته به عنوان عاملی مثبت در ارزیابی آن درنظر گرفته می‌شود. شما می‌توانید پیش از فرارسیدن رویداد یا مناسبت‌، درخواست خود را ارسال نمایید.

ارجاع کاربران به دانلود از مایکت

بهتر است توسعه دهندگان به هنگام ارجاع کاربر خود برای دانلود نسخه اندروید برنامه، در رسانه های مختلف مانند لینک دانلود یا معرفی اپلیکیشن در وب سایت ، تبلیغات دیجیتال و غیره جهت تسهیل دسترسی کاربران مایکت به اپلیکیشن، لینک دانلود از مایکت را نیز درج کرده باشد.

Was this article helpful?
Dislike 0