خرید درون‌برنامه‌ای مایکت

ویدئو آموزش مقدماتی خرید درون‌برنامه‌ای را می‌توانید اینجا ببینید.

مقدمه

در این بخش قصد داریم تا نحوه استفاده از این امکان را به شما آموزش دهیم. خرید درون‌برنامه‌ای یکی از امکانات مایکت است که فروش محتوای دیجیتال از درون برنامه‌ٔ شما را میسر می‌سازد. شما می‌توانید از این سرویس برای عرضه و فروش محتوای مختلف مانند محتوای قابل دانلود از قبیل موسیقی، تصاویر و محتوای غیر قابل دانلود مانند افزایش مرحله، حساب کاربری ویژه یا خرید سکه در بازی‌ها استفاده کنید.

وقتی از فروش محصولات درون‌برنامه‌ای اختصاصی مایکت استفاده می‌کنید، کلیه مراحل پرداخت توسط برنامه مایکت انجام می‌شود. بنابراین نیازی نیست که برنامه شما به صورت مستقیم پرداخت‌های مالی را انجام دهد. مایکت از همان روش خرید برنامه‌های پولی برای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای استفاده می‌کند، بنابراین روند خرید برای کاربران بسیار آشنا خواهد بود و به راحتی می‌توانند خرید خود را انجام دهند.

در هر برنامه‌ای که در مایکت منتشر ‌می‌کنید می‌توانید از خرید درون‌برنامه‌ای استفاده کنید. به غیر از داشتن حساب توسعه‌دهنده که در پنل توسعه‌دهندگان مایکت برای انتشار برنامه‌ها ساخته‌اید، نیازی به ساختن هیچ حساب دیگری نیست. برای کمک به پیاده‌سازی خرید درون‌برنامه‌ای از مستندات خرید درون‌برنامه‌ای که در ادامه بیان شده است استفاده نمایید.

آماده‌سازی برنامه برای خرید درون‌برنامه‌ای

قبل از اینکه از سرویس خرید درون‌برنامه‌ای استفاده کنید، شما باید به برنامه خود یک کتابخانه از خرید درون‌برنامه‌ای اضافه کنید که با استفاده از این کتابخانه، ارتباط برنامهٔ شما با کلاینت مایکت در دستگاه کاربر ممکن می‌شود. در نظر داشته باشید که مایکت از استاندارد یکسانی نسبت به سایر استورهای اندرویدی، برای پرداخت درون‌برنامه‌ای خود استفاده می‌کند. بنابراین با تغییرات اندکی می‌توان کتابخانه پرداخت درون‌برنامه‌ای مایکت را به استورهای دیگر متصل نمود.

بارگذاری برنامه در پنل توسعه‌دهندگان

پنل توسعه‌دهندگان مایکت جایی است که شما برنامه خود را در آن منتشر می‌کنید و محصولات مختلفی را که برای خرید توسط برنامه شما فراهم شده مدیریت می‌کند. زمانی که شما یک برنامه جدید در پنل کاربری مایکت قرار می‌دهید، یک کلید عمومی برای برنامه شما تولید می‌شود. شما به این کلید برای برقراری ارتباطی امن بین برنامه خود و سرور مایکت نیاز خواهید داشت. شما فقط یک بار نیاز به تولید این کلید برای برنامه خود دارید و نیازی به تکرار این مراحل هنگام به‌روزرسانی برنامه خود و ارائه فایل APK جدید ندارید. برای اضافه کردن برنامهٔ خود به پنل توسعه‌دهندگان اینجا را ببینید.

Was this article helpful?
Dislike 0
بعدی: آشنایی با مفاهیم پرداخت درون‌برنامه‌ای مایکت